معاون وزیر آموزش و پرورش خبر داد:

دانش آموزان نخبه صاحب شبکه اجتماعی می شوند

بجنورد - ایرنا - معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش از راه اندازی یک شبکه اجتماعی برای فعالیت و افزایش ارتباط سازنده دانش آموزان نخبه کشور خبر داد.
شبکه اجتماعی دانش آموزان امسال راه اندازی می شود

به گزارش ایرنا حمیدرضا کفاش روز سه شنبه در جمع خبرنگاران در بجنورد اظهار کرد: شبکه اجتماعی دانش آموزان با نام اختصاری 'شاد' در سال 93 مورد مطالعه قرار گرفت و بودجه لازم برای راه اندازی آن در سال جاری تامین شد.
وی هدف از راه اندازی این شبکه اجتماعی را ایجاد ارتباط و پیوند میان دانش آموزان ممتاز در رشته های مختلف عنوان کرد و گفت: دانش آموزان می توانند در این فضا آثار خود را به نام خود معرفی کنند.
کفاش گفت: دانش آموزان موفق و ممتاز در رشته های مختلف فرهنگی، هنری، قرآنی، علمی و تشکل ها در شبکه اجتماعی، فضایی در اختیار می گیرند و آثار خود در زمینه های مختلف را به نمایش گذارده و از این طریق با دیگر دانش آموزان ارتباط برقرار می کنند.
وی افزود: پیش از این دانش آموزان ممتاز و برجسته پس از شناسایی و یا تقدیر، به حال خود رها می شدند اما اکنون فرصت ارتباط این دانش آموزان با هم در فضای مجازی فراهم می شود.
معاون فرهنگی و پرورشی وزیر آموزش و پرورش، وضعیت آسیب های اجتماعی در بین دانش آموزان را نگران کننده ندانست و افزود: البته تا حدی آسیب هایی وجود دارد اما نباید با دادن آمار و ارقام، آنرا تابلو کرد.
کفاش گفت: مطرح کردن آسیب ها اجتماعی در بین جامعه ناامنی ایجاد می کند اما تمامی این اطلاعات و حتی آمار به مسوولان مربوط برای رفع مشکل داده می شود.
وی از احیای اردوگاه های دانش آموزی در سطح کشور خبر داد و گفت: در کشور 360 اردوگاه دانش آموزی وجود دارد که از این تعداد پنج اردوگاه کشوری است.
وی تعداد کانون های فرهنگی کشور را نیز بیش از دو هزار مورد ذکر کرد.
وی بر اهمیت دارالقرآن ها تاکید کرد و افزود: در سال گذشته 600 دارالقرآن ایجاد شد و امسال تمامی این مراکز مجهز به امکانات مورد نیاز می شوند و همچنین نیروی این مراکز نیز تامین می شود.
معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: فعالیت مدارس قرآنی که در دولت پیش دایر شده بود نیز ادامه خواهد داشت. ک/2
3007/5132

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال