امام جمعه بجنورد: تیم هسته ای در مذاکرات سوییس خوب عمل کرد

بجنورد - ایرنا - امام جمعه بجنورد گفت: تیم هسته ای در مذاکرات سوییس خوب عمل کرد و کارها را بخوبی پیش برد و به همین دلیل باید به اعضای تیم خداقوت گفت.

حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در آیین نماز جمعه این هفته بجنورد مرکز خراسان شمالی در مصلی امام خمینی(ره) اظهار کرد: بیانیه سوییس برای ما نه یک شکست بزرگ و نه یک پیروزی بزرگ محسوب می شود، همانطوری که شادی و بزرگنمایی بیش از اندازه نسبت به این بیانیه درست نخواهد بود، انتقاد و ناموفق جلوه دادن این کار از سوی منتقدین نیز نمی تواند درست باشد.
خطیب جمعه بجنورد افزود: ما نباید بیانیه سوییس را یک جوری جلوه دهیم که اگر در دور نهایی در تیرماه به نتیجه نرسیدیم، حرف و حدیث هایی پشت سر مذاکره کنندگان باشد.
حجت الاسلام یعقوبی اضافه کرد: ما در بیانیه سوییس یک سری امتیاز دادیم و در مقابل نیز یک سری امتیازی گرفتیم و این بیانیه تا نهایی نشدن مذاکرات در تیرماه سال جاری بیانیه ای لرزان است که نمی شود روی آن حساب باز کرد.
امام جمعه بجنورد گفت: ما همانگونه که به تیم مذاکره کننده خودمان اعتماد کامل داریم، اعتمادی به کشورهای 1+5 نداریم.
حجت الاسلام یعقوبی به تایید تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره و اظهار کرد: رهبری فرمودند که بر مذاکرات اشراف دارند.
وی اضافه کرد: خط و نشان مذاکرات را رهبر معظم انقلاب اسلامی مشخص فرمودند به گونه ای که ما به مذاکرت قهرمانانه تن خواهیم داد، ولی وارد مذاکراتی که عزت جمهوری اسلامی را به مخاطره بیاندازد نخواهیم شد.
امام جمعه بجنورد گفت: تیم مذاکره کننده ما در جایی که مشخص شود، عزت جمهوری اسلامی ایران بر اثر مذاکرات به خطر می افتد قطعا در آنجا ایستادگی می کند و توقف مذاکرات در چنین شرایطی پیروزی بزرگ برای ملت محسوب خواهد شد.
حجت الاسلام یعقوبی افزود: هر گونه ایستادگی در برابر زیاده خواهی آمریکا و کشورهای غربی پیروزی قلمداد می شود.
*انتقاد منصفانه از بیانیه سوییس آری
امام جمعه بجنورد ضمن تایید انتقاد منصفانه از بیانیه سوییس اظهار کرد: تیم مذاکره کننده ما باید اجازه انتقاد نسبت به بیانیه سوییس را به مخالفان و منتقدان بدهند و این نوع انتقادها می تواند چکش کاری خوبی باشد تا بتوانیم در مذاکرات نهایی به نتیجه بهتری برسیم.
حجت الاسلام یعقوبی از کسانی که منتقدین بیانیه سوییس را اسراییلی می نامند نیز انتقاد کرد و بار دیگر از تیم هسته ای جمهوری اسلامی خواست تا از انتقادات به عنوان پشتوانه محکمی برای مذاکرات نهایی بهره گیرند.
* رسوایی عربستان در کشتار مردم مظلوم یمن
خطیب جمعه بجنورد در ادامه از دخالت عربستان سعودی در یمن انتقاد کرد و این کار را باعث رسوایی این کشور در جهان دانست.
وی تصریح کرد: عربستان سعودی باید هر چه سریعتر برای حفظ آبروی کشورش از دخالت در امور یمن دست بردارد و کار را به مردم این کشور واگذار کند.
خطیب جمعه بجنورد در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و هفته گرامی داشت مقام مادر و روز زن خواهان الگو قرار دادن شیوه های زندگی آن بانوی بزرگوار در زندگی زنان و مادران شد.ک2
6982/ 6042

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال