ثامن الحجج سبزوار، قهرمان مسابقات کشتی باچوخه اسفراین شد

بجنورد - ایرنا - مسابقات سنتی و آیینی کشتی باچوخه 14 فروردین اسفراین، قهرمانی کشور، عصر جمعه با قهرمانی تیم ثامن الحجج (ع) سبزوار پایان یافت.

به گزارش ایرنا، در پایان این رقابتهای یک روزه، پس از ثامن الحجج سبزوار که با 36 امتیاز و برای دومین سال متوالی عنوان اول این مسابقات را از آن خود می کرد، تیم های لوله گستر اسفراین و سبک سازان شرق از بجنورد، با امتیاز مشابه 27، دوم و سوم شدند.
در این مسابقات که در حضور دهها هزار تماشاگر مشتاق در گود چشمه زینل خان اسفراین برگزار شد 128 کشتی گیر نامدار این رشته در قالب 32 تیم از استانهای سه گانه خراسان، تهران، مازندران و سمنان در چهار وزن 70، 80، 90 و بالای 90 کیلوگرم به رقابت پرداختند.
در بخش انفرادی این رقابت ها نیز این افراد به ترتیب حائز رتبه های اول تا سوم شدند:
وزن 70 کیلوگرم: ابراهیم ولیان از تیم لوله گستر اسفراین، علی شاوردیان از تیم سبک سازان شرق و محمد محمدی بریمانلو از تیم ثامن الحجج
وزن 80 کیلوگرم: الیاس علی اکبری از تیم لوله گستر اسفراین، حامد میرزاپور از تربت جام و علیرضا جهانیان از تیم ثامن الحجج
وزن 90 کیلوگرم: محمد تیموری از تیم ثامن الحجج، مصطفی نیمروزی از تیم سبک سازان شرق و مجتبی زمانی از تیم بازرگانی طلوع
وزن 90+ کیلوگرم: جواد محجوب از تیم ثامن الحجج سبزوار، امین جعفرزاده از تیم سبک سازان شرق و سعید دلیر از تیم شهرداری اسفراین
معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، استاندار خراسان شمالی، نمایندگان مردم اسفراین و بجنورد در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران استانی و محلی از مهمانان و تماشاگران ویژه این آیین سنتی بودند.
در پایان این مسابقات به نفرات اول هر وزن مبلغ 25 میلیون ریال جایزه نقدی به همراه یک بسته صنایع دستی و گردشگری اسفراین به ارزش 10 میلیون ریال، به نفرات دوم 20 میلیون ریال و نفرات سوم نیز 15 میلیون ریال جایزه نقدی اهدا شد.
مرکز شهرستان 127 هزار نفری اسفراین در 60 کیلومتری جنوب شرقی بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی قرار دارد.
خطه خراسان خاستگاه ورزش آیینی کشتی باچوخه است که طرفداران بی شماری در میان مردم دارد و هرساله در روز 14 فروردین، اصلی ترین رقابتهای آن در گود چشمه زینل خان اسفراین برگزار می شود. ک/2
ص/5132

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال