بیش از 2 میلیارد تومان کمک بلاعوض به سیل زدگان جویبار پرداخت شد

ساری – ایرنا – رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان جویبار، گفت: 2 میلیارد و 281 میلیون تومان کمک بلاعوض به سیلزدگان این شهرستان که در پی وقوع سیلاب اواخر سال گذشته خسارت دیدند، پرداخت شد.

سیلاب اواخر اسفند سال گذشته و 12 فروردین امسال به بخش های مختلف زیربنایی، تاسیساتی، کشاورزی، راهها و خانه های مردم در 9 شهرستانِ مازندران از جمله جویبار خسارت زد.
محسن باقری روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا تعداد واحدهای مسکونی خسارت دیده که تسهیلات بلاعوض دریافت کردند را 782 واحد اعلام کرد.
وی با اعلام اینکه پرونده 818 واحد خسارت دیده در سامانه ثبت شده است، گفت که برای جبران خسارت واحدهای مسکونی به 431 خانواده سیلزده وام تعمیراتی و 166 خانواده هم وام معیشتی تعلق گرفته است .
رئیس بنیاد مسکن شهرستان جویبار سقف وام معیشتی به هر خانواده سیلزده را 15 میلیون تومان اعلام کرد.
باقری با اعلام اینکه 30 واحد مسکونی در شهرستان جویبار با ترک خوردگی عمیق مواجه و در حال تخریب است، گفت که تاکنون چهار نفر برای گرفتن وام احداثی به بانک عامل معرفی شده اند و از این تعداد هم 2 نفر ساخت را آغاز کرده اند.
وی با بیان اینکه میزان تسهیلات تخریبی در روستاها 55 میلیون تومان است، افزود: برای احداث واحدهای تخریبی 15 میلیون تومان وام معیشتی و 10 میلیون تومان هم وام بلاعوض به خسارت دیدگان تعلق می گیرد.
بارندگی شدید اواخر سال گذشته و اوایل امسال 500 میلیارد ریال به شهرستان جویبار خسارت وارد کرد.
/1899/7334

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال