یک فروند لنج صیادی کیلکا در بابلسر دچار آتش سوزی شد

ساری- ایرنا- معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات مازندران گفت که یک فروند لنج صیادی کیلکا در حال تعمیرات دقایقی پیش در بابلسر دچار آتش سوزی شده است.

قاسم کریم زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه خودروهای آتش نشانی شهرداری همچنان مشغول اطفاء حریق هستند، افزود: اگرچه مکانیک این لنج در حال تعمیرات بوده است اما علت آتش سوزی مشخص نیست.
وی با بیان اینکه در این حادثه کسی مجروح نشده است، افزود: از آنجاییکه در فصل تعطیلی صیادی صید ماهی کیلکا قرار داریم، تمامی لنج ها درکنار ساحل رودخانه بابلرود پهلو گرفته و مشغول تعمیرات هستند.
معاون شیلات مازندران گفت: دیگر لنج های پهلو گرفته از این لنج آتش گرفته فاصله گرفتند و امیدواریم این آتش هرچه زودتر خاموش شود.
**تعطیلی داوطلبانه صید ماهی کیلکا در دریای مازندران
کریم زاده گفت: جامعه صیادی کیلکا گیر استان به منظور حفظ وبازسازی ذخایر گونه های ارزشمند دریای خزر صید و صیادی را تا پایان خرداد ماه امسال به صورت داوطلبانه و آگاهانه تعطیل کردند.
بر اساس تصمیم شیلات هر ساله اردیبهشت ماه زمان رسمی صید کیلکاست ،اما امسال نیز همانند چند سال گذشته صیادان با مشاهده تخم ریزی ماهیان، تا پایان خرداد به صورت داوطلبانه صید را تعطیل و وارد دریا نمی شوند.
مازندران دارای 44 فروند شناور برای صید کیلکا دردریای خزر دارد.
6990/1899

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال