مشکل کدورت آب آشامیدنی بابل رفع شد

ساری - ایرنا - جانشین شورای هماهنگی مدیریت بحران مازندران گفت : کم آبی ناشی از سیل اخیر که به دلیل خارج شدن تصفیه خانه آب در شهرهای گروه الف از جمله شهر بابل پرجمعیت ترین شهر مازندران رفع شده است.

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران، مهدی رازجویان افزود : با تلاش شرکت های آب منطقه ای و آب و فاضلاب شهری استفاده از آب در تراز بالای سد و پمپاژ و لوله گذاری آن به تصفیه خانه ، کسری آب شهرهای گروه الف جبران شد.
شهرهای گروه الف شامل شهرهای بابل ، بابلسر ، امیرکلا ، فریدونکنار و هادی شهر است که حدود 520 هزارنفر جمعیت دارند.
وی گفت : با توجه به فاصله این شهرها از سد آیت الله صالحی و حجم لوله گذاری به کار رفته انتظار می رود تا 24ساعت آینده آب مورد نیاز به شهرهای گروه الف برسد.
مدیر روابط عمومی شرکت آبفای شهری مازندران هم گفت که طرح تامین آب شهرهای گروه الف از سد البرز ( آیت الله صالحی) از سوی شرکت آب منطقه ای در دست اجراست.
آذرمنش در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : براساس برنامه ریزی حداکثر تا 24 ساعت آینده انتقال آب تکمیل و تحویل آبفای شهری می شود.
براثر وقوع سیل آب بیش از 200 روستا و 6 شهر مازندران قطع شد که براساس آخرین گزارش آب تمام روستاهای سلیزده وصل و آب شهرهای خسارت دیده نیز با انتقال آب سد بزودی رفع می شود.
سیل افزون بر 13 هزار میلیارد ریال به مازندران خسارت زد.
6982/1654

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال