بیش از 35 هزار راس دام رایگان در دهه فجر واکسینه شدند

ساری- ایرنا - دامپزشکی استان مازندران در ایام الله دهه فجر با اعزام اکیپ های عملیاتی مبارزه با بیماریهای دامی به روستاهای دوردست و محروم 35هزارو 657 راس دام سبک و سنگین را رایگان علیه بیماریهای دامی واکسینه کرد.

مدیرکل دامپزشکی مازندران روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت از این تعداد دام 15هزار و 26 راس دام سنگین و 20هزارو 631 راس دام سبک علیه بیماریهای بروسلوز، لمپی اسکین، تب برفکی ، شاربن و سایر بیماریهای دامی تحت پوشش عملیات واکسیناسیون قرار گرفتند.
دکتر حسین رضوانی با اشاره به سمپاشی اماکن دامی به عنوان یکی از اقدامات پیشگیرانه دامپزشکی در مقابل بروز و شیوع برخی از بیماریهای دامی ادامه داد: درایام دهه فجر بر اساس برنامه ریزی بعمل آمده 43هزارو 790 مترمربع از جایگاه نگهداری دام و چهار هزارو 713 راس دام با انجام سمپاشی علیه انگل های خارجی ایمن شدند.
وی برگزاری دوره های آموزشی – ترویجی برای روستائیان را از دیگر اقدامات دامپزشکی مازندران در ایام دهه فجر عنوان کرد و گفت: با حضور کارشناسان بخش دولتی در مدارس و مساجد روستاها و برگزاری 38 دوره آموزشی – ترویجی یکهزارو 313 نفر با بیماریهای مشترک بین انسان و دام آشنا شدند و راه های مقابله با این بیماریهای را فرا گرفتند.
رضوانی از دیگر اقدامات دامپزشکی مازندران در ایام دهه فجر امسال را اجرای طرح ویزیت رایگان دامها در روستاهای محروم و دورافتاده برشمرد و افزود: در اجرای این طرح با استفاده از توان تخصصی همکاران بخش دولتی و افراد بخش خصوصی داوطلب،تعداد 375 راس دام به صورت رایگان ویزیت شدند.
مازندران با داشتن 650 هزار راس دام سنگین و افزون بر 2 میلیون راس دام سبک رتبه نهم تولید گوشت قرمز کشور را دارد.
6990/1899

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال