نساجی ؛ قربانی چمن مصنوعی در سرزمین باران های چهار فصل

ساری- ایرنا- تیم فوتبال نساجی مازندران با پذیرش ششمین شکست فصل در هیجدهمین دیدار از لیگ هیجدهم، هیجده امتیازی باقی ماند و روی پله دهم جدول رده بندی ایستاد.

به گزارش ایرنا، نساجی مازندران که دیروز در ورزشگاه جهان پهلوان تختی شهر جم میهمان پارس جنوبی جم بود، در دیداری تقریبا غیرعادی از نظر کیفیت زمین، بازی را با نتیجه 3 بر 1 واگذار کرد تا نخستین شکست نساجی با مجید جلالی، ششمین شکست فصل این تیم در لیگ هیجدهم و دومین شکست نساجی مقابل پارس جنوبی جم رقم بخورد.
شاگردان مجید جلالی با ترکیب حامد لک، جورجی گولسیانی، لاشا توتادزه، فرشاد فرجی، حمیدرضا دیوسالار، احمد عبدالله‌زاده، محمد آبشک، علی‌اصغر عاشوری، امید سینگ، سجاد آشوری و رحمان جعفری وارد زمینی شدند که به خاطر بارش شدید باران وضعیت مناسبی نداشت و حتی در برخی نقاط آن امکان پاس دادن مناسب نیز فراهم نمی شد. بارش مستمر باران در طول بازی بر نامناسب بودن کیفیت زمین افزود.
هر چند که بارش باران و بازی کردن در زمین های گل آلود برای تیم های شمالی یک عادت و گاهی یک فرصت مناسب محسوب می شود، اما نساجی سال هاست که به خاطر استفاده از چمن مصنوعی در ورزشگاه شهید وطنی، زیر باران های شدید مازندران هم بازی در زمین گل آلود را تجربه نمی کند.
شاید در تماشای بازی دیروز مخاطب تلویزیونی با نخستین نگاه گمان می کرد که بازی در مازندران برگزار می شود که زمینی با شرایط باتلاقی محل برگزاری دیدار است، اما واقعیت این بود که دو تیم در زمین پر از آب و گل و لای جم به میدان رفتند و همین امر نیز سبب شد که کیفیت فنی دیدار پایین و تعداد برخوردها و اشتباهات بازیکنان بالا باشد.
شاگردان جلالی بازی دیروز را در زمین باتلاقی خوب آغاز کردند و در 10 دقیقه نخست، نبض بازی را در اختیار داشتند. ایجاد فشار روی خط دفاع و دروازه پارس جنوبی جم در دقایق ابتدایی بازی نشان می داد که تیم نساجی با وجود فاصله داشتن از بازی در زمین بی کیفیت، دست و پا بسته به جم نیامده و برای کسب امتیاز از میزبان وارد استان بوشهر شده است.
در این میان یک اتفاق در دقیقه 14 و خطای خطرناک علی اصغر عاشوری روی بازیکن پارس جنوبی جم، نساجی را در دقیقه 15 بازی 10 نفره کرد تا هم سریع ترین اخراج لیگ هجدهم به نام بازیکن نساجی ثبت شود و هم این که تمام نقشه های جلالی برای نساجی نقش بر آب شود، اتفاقی که از نگاه جلالی و بازیکنان نساجی، تصمیم سختگیرانه داور در آن نقش زیادی داشت. مجید جلالی پس از بازی، قضاوت داور را یکی از دلایل شکست تیم خود عنوان کرد.
نساجی 10 نفره نیمه نخست را به خوبی برابر میزبان 11 نفره و زمین پر از آب مقاومت کرد، اما یک گل به خودی در دقیقه 52 ، تلاش های نساجی را بی ثمر کرد. جئورجی گولیسیانی که در دیدار هفته پیش مقابل تراکتورسازی نیز روی یک اشتباه، تک گل تراکتور را وارد دروازه نساجی کرد، در این بازی هم روی یک صحنه در حالی که برای دفع توپ به هوا پریده بود، با از دست دادن تعادل خود، سبب تغییر مسیر توپ به سمت دروازه خالی از دروازه بان شد. 4 دقیقه بعد نیز مجید علیاری روی یک ارسال از چپ با ضربه سر توپ را برای دومین بار وارد دروازه نساجی کرد.
نساجی با وجود 10 نفره شدن حتی پس از گل دوم نیز دست از حمله بر نداشت که حاصل این حملات، دریافت یک ضربه پنالتی توسط محمدمهدی نظری دقایقی پس از ورودش به زمین بود. این پنالتی توسط گولیسیانی وارد دروازه شد. به این ترتیب گولیسیانی مدافع نساجی، در 2 هفته پیاپی 3 گل به ثمر رساند که 2 گل از این تعداد گل به خودی بود و یکی هم گل به حریف.
نساجی سومین گل را نیز در دقیقه 92 دریافت کرد تا دومین شکست با 3 گل خورده این تیم در لیگ هجدهم ثبت شود. این تیم پیش از این در نیم فصل نخست 3 بر صفر به پدیده مشهد باخته بود.
نساجی حالا با 18 امتیاز از 18 بازی در رده دهم جدول رده بندی قرار گرفته است و باید منتظر نتیجه بازی امروز بعد از ظهر دو تیم خوزستانی یعنی فولاد با نفت مسجد سلیمان بماند. در صورتی که نفت مسجد سلیمان پیروز دیدار با فولاد باشد، نساجی به رده یازدهم سقوط خواهد کرد.
بازی امروز این دو تیم خوزستانی از یک حیث دیگر نیز برای نساجی اهمیت دارد؛ نساجی دو بازی بعدی خود را باید مقابل همین دو تیم برگزار کند. نماینده مازندران در لیگ برتر جمعه سوم اسفند در ورزشگاه شهید وطنی میزبان فولاد خوزستان هستند و جمعه 10 اسفند باید در مسجدسلیمان به مصاف نفت این شهر بروند.
9927/1654

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال