برپایی نخستین نمایشگاه عروسک های ملل در مازندران

ساری -ایرنا - نمایشگاه عروسکی اقوام ایرانی و ملل جهان روز یکشنبه با نمایش بیش از 500 عروسک از اقوام مختلف کشور و حدود 80 کشور جهان در موزه تاریخ آمل برپا شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، نخستین نمایشگاه اقوام و ملل ایران در موزه تاریخی آمل از امروز تا چهارشنبه یک اسفند ماه، از ساعت 8 صبح الی 17 برای بازدید علاقه مندان باز است.
این مجموعه عروسکی ، حاوی اداب و رسوم ، پوشش و شرایط اجتماعی اقوام مختلف ایرانی و غیر ایرانی است.
با توجه به اینکه موزه عروسکی اقوام و ملل ایرانی با بیش از 2 هزار و 500 اثر در تهران دارای محل دائمی است، هر ساله برای گسترش دامنه بازدید این آثار، به مناطق مختلف کشور کوچ می کند تا همه بتوانند ازاین مجموعه دیدن کنند.
مدیر موزه عروسک های ملل در حاشیه برپایی در جمع خبرنگاران هدف از برگزاری موزه عروسک های ملل آشنایی مخاطبان بخصوص نسل جوان جامعه با فرهنگ، تاریخ، پوشش، قصه ها و افسانه های مختلف ملت های جهان اعلام کرد.
وی افزود: در سال 1396 بخش عروسک های ایران از عروسک های ملل جدا شد و از 26 منطقه ایران عروسک های محلی و ساخت مردم به عنوان موزه عروسک و فرهنگ اقوام ایرانی در معرض نمایش گذاشته شد تا بازدید کنندگان با عروسک های اقوام مختلف ایرانی نیز آشنا شوند.
مسعود ناصری دریایی گفت: مازندران چهارمین مقصد موزه عروسک های ملل می باشد و قبل از آن موزه عروسک های ملل سه دوره به استان قزوین سفر کرده است و بعد مهمان لارستان استان فارس بوده است و پس از سفر به خراسان جنوبی راهی استان مازندان شد.
وی در آخر گفت: امیدواریم این نمایشگاه شروعی باشد برای همکاری ما با استان مازندران تا بتوانیم عروسک های مختلف این منطقه راشناسایی و جمع آوری کنیم و همچنین کارگاه های آموزشی را برای نحوه ساخت عروسک های مازندرانی برپا کنیم.
موزه عروسک های ملل یک موزه خصوصی است که در سال 1393 برای اولین بار با جمع آوری عروسک های 80 کشور جهان در تهران تاسیس شد.
گفتنی است نمایشگاه موزه عروسک های ملل و اقوام از تاریخ 28 بهمن تا 1 اسفند ماه در آمل دایر است.
9919/1899

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال