تعطیلات چهل سالگی انقلاب ترافیک مازندران را 4 درصد بیشترکرد

ساری-ایرنا- رئیس مرکز مدیریت راههای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران گفت: همزمانی تعطیلات شهادت حضرت فاطمه (ع) و چهل سالگی انقلاب ترافیک را در محورهای این خطه شمال کشور نسبت به مدت مشابه سال قبل چهاردرصد افزایش داد.

محسن هاشمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در مجموع از 17 تا 24 بهمن 97 حدود 14 میلیون و 373 هزار تردد در محورهای این خطه شمال کشور به ثبت رسید.
وی اضافه کرد: در این مدت روزانه یک میلیون و 800 هزار تردد معادل خودرو سواری در محورهای مازندران به ثبت رسیده است.
اگرچه در تقویم رسمی تعطیلات شهادت حضرت فاطمه (س) و چهل سالگی انقلاب ( 22 بهمن) در روزهای شنبه 20 بهمن و 22 بهمن در 2 روز محاسبه شد، ولی با احتساب تعطیلی روز پنج شنبه و جمعه مدارس و ادارات استان های بزرگ چون تهران و قرارگیری روز یکشنبه به عنوان روز غیر تعطیل در بین التعطیلین این فاصله تعطیلی به حدود پنج روز کشاند.
*** افزایش 11 درصدی تردد در محورهای اصلی
رئیس مرکز مدیریت راههای مازندران گفت: طبق آمار به طور میانگین تردد در محورهای اصلی این خطه شمال کشور در این مدت 11 درصد بیشتر شد.
هاشمی اظهار داشت: براساس آمار بیشترین تردد محورهای اصلی با 20 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل در هراز و فیروزکوه و ورودی شرقی مازندران ( گلوگاه ) بود.
به گفته وی تردد در جاده کندوان در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 14 درصد رشد داشته است.
وی خاطرنشان کرد: همچنین بیشترین آمار تردد خودرویی در محورهای برون شهری ساری - قائمشهر و پس از آن بابل قائمشهر رخ داد.
براساس آمار در10 ماهه سال جاری حدود 400 میلیون تردد در محورهای مازندران به ثبت رسید که حدود 40 میلیون تردد مربوط به محورهای اصلی هراز، کندوان و فیروزکوه بود.
6982/1899

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال