پرداخت 809 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به مددجویان مازندران

ساری - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران با بیان اینکه تاکنون 809میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی مددجویان استان پرداخت شد، گفت: با این تسهیلات 2هزارو 498 نفر از افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد مشغول به کار شدند.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی استانداری مازندران، حسن خیریانپور با تاکید بر اهمیت تولید و اشتغال در سالجاری افزود: بر اساس تبصره قانونی، دستگاه ها باید تا پایان آذرماه امسال سهمیه تسهیلات اشتغالزایی روستایی و عشایری را جذب کنند.
وی با بیان اینکه بیش از 70 درصد تسهیلات اشتغالزایی مددجویان استان پرداخت شد، تصریح کرد: فرمانداران و مدیران کل کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی با همکاری بانک های عامل تلاش کنند تا در مهلت زمانی باقی مانده جذب 100 درصدی سهمیه مازندران را داشته باشند.
خیریانپور با بیان اینکه بهزیستی مازندران بهترین عملکرد را در جذب اعتبار اشتغالزایی مددجویان داشته است، بیان داشت: توانمند سازی افراد تحت پوشش هدف اصلی این طرح است.
مازندران حدود سه میلیون و 300 هزار نفر جمعیت دارد که از این تعداد 240 هزار نفر تحت پوشش بهزیستی و 72 هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی ( ره ) هستند.
بر پایه آمار دبیرخانه شورای اشتغال مازندران از ابتدای سال جاری تاکنون هشت هزار طرح در سامانه کارا مازندران ثبت شد که پس از غربالگری و بررسی های کمیته های فنی شهرستانی و استانی یکهزار و 500 طرح موفق به جذب تسهیلات اشتغال روستایی شدند که با جذب این میزان اعتبار برای 2 هزار و 500 نفر شغل ایجاد شده است.
طرح اشتغال روستایی و عشایری از طرح های مهم دولت برای جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرهاست که پس از تصویب در مجلس شورای اسلامی با تایید شورای نگهبان در شهریور ماه 96 به استان های کشور ابلاغ شده است.
سهم اعتبار طرح اشتغال روستایی مازندران یکهزارو 657 میلیارد ریال بوده است که سود آن برای روستاییان مناطق مرزی چهار درصد، برای مناطق معمولی 6 درصد و برای نواحی صنعتی و واحدهای تولیدی مستقر در آن‌ها و شهرک‌های صنعتی در شهرهای زیر 10 هزار نفر 10 درصد تعیین شده بود.
بر اساس آمار معاونت اطلاعات و آمار سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران نرخ بیکاری فصل تابستان این خطه شمال 10 درصد است که نسبت به میانگین کشوری 2.2 درصد کمتر است.
6990/1899

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال