امام‌جمعه نوشهر:

وفاق ملت موجب عقب‌نشینی آمریکا شد

نوشهر - ایرنا - امام ‌جمعه نوشهر گفت: آمریکا که از 13 آبان کینه به دل دارد، تصمیم داشت در این روز دور جدیدی از تحریم‌ها را وضع کند ولی اتحاد و وفاق ملت ایران، باعث عقب‌نشینی آنان شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت‌الاسلام محمود مشایخ در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان افزود: مردم ایران نه تنها از تهدید ترامپ مبنی بر تشدید تحریم‌ها نترسیدند بلکه در اغلب شهرها، راهپیمایی 13 آبان پرجمعیت‌تر از سال‌های قبل برگزار شد.
وی گفت: حتی گروههای سیاسی رقیب که به چپ و راست معروف شده‌اند در برابر آمریکا موضعی واحد گرفتند و سران سه قوه نیز هماهنگی خوبی در این قضیه نشان دادند.
امام‌ جمعه نوشهر افزود: دشمن ناچار شد هشت کشور را از ممنوعیت خرید نفت ایران معاف کند و در بخش تجارت نیز افغانستان و عراق را استثنا کرد و ضمن اینکه پروژهٔ توسعهٔ بندر چابهار هم استثنا شد.
مشایخ با اشاره به اینکه جنگ اقتصادی و تحریم دشمنان، از ابتدای انقلاب بر ضد ایران برقرار بود اظهار داشت: آنان امروز شیوه جدیدی پیش گرفته‌اند و در فضای مجازی بر ضد جمهوری اسلامی کار و تبلیغ می‌کنند، ولی با تمام این نقشه‌ها، آمریکا رو به افول است و از نشانه‌های آن این است که 15 تریلیون دلار بدهکاری و 800 میلیون دلار کسری بودجه دارد.
امام ‌جمعهٔ نوشهر با تجلیل از راهپیمایی اربعین گفت: در این راهپیمایی که از نجف به کربلا برگزار می‌شود مردمی از جای‌جای دنیا و حتی غیرمسلمانان حضور دارند.
مشایخ افزود: رسانه‌های معاند که اخبار راهپیمایی اربعین را سانسور می‌کردند امسال مجبور به اعتراف شدند ولی چنین القا کردند که راهپیمایی اربعین اقدامی دولتی است زیرا از حرکت خودجوش مردم می‌ترسند.
او گفت: در واقع این فضای عشق و ایمان و جوشندگی اسلام است که منجر به برپایی چنین آیین بزرگی می‌شود ولی غربی‌ها از درک معجزه کربلا عاجزند.
7517/ 1602/1654

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال