امام جمعه موقت ساری:

ضعف و زبونی آمریکا با تحریم ها به نمایش گذاشته شد

ساری- ایرنا- امام جمعه موقت ساری گفت: آمریکا با تشدید تحریم های اقتصادی علیه ایران اسلامی، ضعف و زبونی خویش را برای تمام جهان به نمایش گذاشت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام یوسف یوسف پور در خطبه های نماز جمعه ساری افزود: دونالد ترامپ با اقدام نابخردانه و غیر قانونی از برجام کناره گرفت و اینگونه حقانیت جمهوری اسلامی و خطاکاری خود را به ثبوت رساند.
وی گفت: این در حالیست که بسیاری از همپیمانان آمریکا از این اقدام غیر عقلانی انتقاد کرده و سیاست هایش را به چالش کشاندند.
خطیب جمعه ساری اضافه کرد: یکی از افراد کاخ سفید در این باره گفته است که آمریکا با اجرا و تشدید تحریم های اقتصادی نه به سوی افول بلکه به فروپاشی نزدیک شده است.
یوسف پور گفت: بسیاری از آگاهان سیاسی اعتقاد دارند که ائتلاف آمریکا، عربستان و رژیم صهیونیستی علنا با شکست مواجه شده است.
مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مازندران افزود: امروزه صلابت و ابهت ایران اسلامی نقل مجلس همه آگاهان سیاسی جهان است و هرگز در مقابل تحریم ها و تهدیدهای آمریکا سرخم نمی کند.
وی ادامه داد: تحریم های اقتصادی با هدف ناامیدی مردم از نظام الهی و در نهایت جدایی و تفرقه آنان از مسئولان است حال آنکه این بلا دامنگیر خود آمریکا شده است.
یوسف پور گفت: همه جهان واقفند که مردم مومن خداجوی ایران همواره یار و یاور نظام الهی بوده و با پیروی از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب بر مشکلات چیره می شوند.
وی افزود: کوتاه شدن دست چپاولگران و زور گویان در طول چهار دهه گذشته برای آمریکا غیر قابل تحمل است و با انواع اقسام ترفندها اعم از ترور، جنگ تحمیلی، تهاجم فرهنگی و غیره سعی بر رسیدن به اهداف خود داشته ولی همواره با شکست مواجه شد.
او یاد آور شد: این بار نیز شکست و ناکامی از همان ابتدا دامنگیرش شده و بلاهت و نادانی را تا بجایی رسانده که حتی همپیمانانش جمهوری اسلامی را محق دانستند.
یوسف پور با اشاره به قرار گرفتن در روز کتاب و کتابخوانی، پایین بودن سرانه مطالعه را در ایران نگران کننده دانست و افزود: نبود فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در شان میهن اسلامی نیست.
او از مسئولان فرهنگی خواست تا در ترویج فرهنگ کتابخوانی بکوشند و گفت: با صد افسوس میهن عزیز ما در سرانه مطالعه بسیار پایین و در خیانانگردی بالا است.
9919/1654

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال