معاون استاندار مازندران :

دولت تدبیر و امید به خانواده های آسیب پذیر نگاه ویژه ای دارد

ساری – ایرنا – معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با تاکید بر نگاه ویژه دولت تدبیر و امید به خانواده های آسیب پذیر جامعه گفت : برای این منظور دولت برای خودکفایی این خانواده ها ، اقدامات خوبی را انجام داده است .

به گزارش خبرنگار ایرنا ، احمد حسین زادگان روز چهارشنبه در حاشیه افتتاح نمایشگاه حجاب و عفاف که در ساری برگزار شد ، افزود : زنان سرپرست و بدسرپرست خانوارها از جمله خانواده های آسیب پذیر جامعه هستند که برای تامین هزینه های زندگی به کمک نیاز دارند .
وی از پرداخت تسهیلات کم بهره برای اشتغالزایی از جمله اقدامات دولت تدبیر و امید برای خودکفایی زنان سرپرست و بدسرپرست خانوار نام برد و ادامه داد : برپایی نمایشگاه های حجاب و عفاف از جمله برنامه ها برای عرضه و نمایش توانمندی و تولیدات این نوع زنان است .
معاون استاندار مازندران همچنین گفت : عرضه تولیدات و صنایع دستی زنان در این نمایشگاه گامی همسو با فرمایش و شعار سال رهبری در خصوص 'حمایت از کالای ایرانی ' است تا بانوان هنرمند ، تولیدات و کالاهای بومی خود را عرضه بکنند.
وی ضمن قدردانی از همراهی و همکاری مجموعه های مختلف از جمله اداره کل امور بانوان مازندران ، سپاه ، شهرداری ها و رسانه ها در برپایی نمایشگاه حجاب و عفاف افزود : این کار خود به نوعی فرهنگ سازی در خصوص ترویج فرهنگ مصرف از کالای ایرانی و بومی است که باید رونق بگیرد .
حسین زادگان تاکید کرد : برگزاری اینگونه نمایشگاهها باید بیشتر و پر رونق تر انجام شود .
آمارهای رسمی تعداد زنان سرپرست خانوار استان مازندران را 127 هزار زن اعلام می کند که از این تعداد 16 هزار و 388 نفر تحت پوشش بهزیستی هستند که از این تعداد 6 هزار نفر مستمری دریافت می کنند و مابقی از خدمات دیگر این نهاد حمایتی بهره مند هستند.
همچنین 35 هزار زن سرپرست خانوار زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران هستند .
برای اولین بار نمایشگاه حجاب و عفاف با محوریت پوشاک و دیگر ملزومات حجاب ایرانی در مازندران از امروزچهارشنبه برپا شد و تا 24 تیر امسال ادامه دارد .
علاقمندان به حجاب و پوشاک ایرانی می توانند از ساعت 10 تا 13 و عصرها از ساعت 17 تا 22 روزهای برپایی این نمایشگاه از 23 غرفه بازدید بکنند .
هنرمندان صنایع دستی و تولیدکنندگان پوشاک ایرانی از استان های مازندران ، خراسان رضوی و تهران در این نمایشگاه حضور دارند .
2096/1899

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال