برگزاری مسابقات ریاضی دانشجویی ایران در بهشهر

ساری- ایرنا- چهل و دومین دوره از مسابقات ریاضی دانشجویی ایران روز سه شنبه با حضور 170 شرکت کننده از دانشگاه های معتبر کشور در دانشگاه علم و فناوری مازندران در بهشهر آغاز شد.

دبیر اجرایی چهل و دومین دوره مسابقات ریاضی دانشجویی کشوردر گفت و گو با ایرناگفت : مسابقه ریاضی دانشجویی طی 2 روز بین 39 تیم در مقطع کارشناسی رشته ریاضی برگزار می شود.
علی طهماسبی، با بیان این که مسابقه ریاضی دانشجویی کشور در موضوعات جبر، آنالیز و ابتکاری برگزار می شود، زمان اعلام نتایج این مسابقه را بعد از اتمام دوره کامل مسابقات اعلام کرد.
وی افزود: به تیم ها و دانشجویانی که بالاترین امتیاز را در این مسابقه کسب کنند، بصورت انفرادی مدال طلا، نقره و برنز اهدا می شود.
طهماسبی گفت: علم ریاضی در حل و شناسایی مشکلات به کمک سایر علوم می‌آید و سابقه آن به مصر باستان باز می‌گردد و شهرستان بهشهر همواره به عنوان شهر علم و فقاهت شناخته شده و رشته ریاضی نیز در این دانشگاه بیش از ربع قرن تدریس و تحصیل شده است.
به گزارش ایرنا، چهل و یکمین دوره مسابقات ریاضی دانشجویی کشور، سال گذشته با شرکت 39 تیم و 70 عضو هیئت علمی به میزبانی دانشگاه شهرکرد برگزار شد و تیم دانشگاه صنعتی شریف مقام نخست، تیم دانشگاه تهران مقام دوم و تیم دانشگاه‌های امیر کبیر و باهنر کرمان جایگاه سوم را کسب کردند.
چهل دومین دوره این مسابقات به میزبانی دانشگاه علم و فناوری مازندران در بهشهر با شرکت 39 تیم و 170 دانشجو اکنون در حال برگزاری است و این مسابقات از امروز سه شنبه 19 الی 22 تیرماه در این دانشگاه ادامه دارد.
/ 7332/1899

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال