نماینده مجلس شورای اسلامی:

مجلس آمادگی بررسی لایحه دولت برای امنیت شغلی دهیاران را دارد

ساری - ایرنا- عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: دولت و مجلس می تواند در راستای امنیت شغلی دهیاران گام مثبتی بردارد ونمایندگان مجلس نیز این آمادگی را برای بررسی وتصویب امنیت شغلی دهیاران را دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، عزت اله یوسفیان ملا روزجمعه در آیین افتتاح 14 طرح عمرانی وخدمات روستایی در بخش امامزاده عبداله آمل افزود: سازمان دهیاری ها و شهرداری ها در تدوین لایحه ارتقا امنیت شغلی دهیاران می تواند نقش موثری داشته باشد.
وی ادامه داد: دولت باید منابع مالی بیشتری را به این بخش تخصیص دهد البته سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور هم باید بیش از پیش در تخصیص منابع به دهیاران توجه داشته باشد.
یوسفیان ملا که نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی نیز هست، اضافه کرد، در صورت تصویب نهایی لایحه ارتقا امنیت شغلی دهیاران، بخشی از مشکلات دهیاران ونیز شوراهای روستاها که از مزایایی همچون بیمه، حق ایاب و ذهاب و سایر امکانات محروم هستند، برطرف خواهد شد.
وی، تاکید کرد که توسعه روستاها بدون تقویت دهیاری ها امکان پذیر نیست، چرا که وظیفه دهیاران مشابه وظایف شهرداران است و در حقیقت نقش این گروه کاری بی بدیل و قابل تکریم است.
** اجرایی شدن 18 طرح مهم ملی در شهرستان آمل
نماینده مردم آمل درمجلس شورای اسلامی همچنین به اجرای 18 طرح مهم ملی با حمایت دولت در این شهرستان در سال جاری خبر داد وگفت: بیشتر این طرح ها در حوزه تعریض وچهارخطه شدن جاده های ارتباطی آمل به شهرهای همجوار ازجمله آمل به سرخرود محمودآباد، آمل به چمستان، آمل به بابل وایجاد دور برگردان ها در جاده هزار وچند طرح مهم دیگر است.
یوسفیان ملا افزود: در سفر چند ماه قبل نوبخت رییس سازمان برنامه وبودجه کشور به شهرستان آمل، حدود 80 میلیارد تومان برای ایجاد تونل جدید بالا دست سد هراز اختصاص داده شده که با همت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء هم اکنون هم مراحل پایانی چهارخطه شدن جاده هراز ونیز سدمخزنی هراز به خوبی درحال انجام است.
وی اضافه کرد که علاوه بر این حدود 7میلیارد تومان نیز برای تکمیل طرح های نیمه کاره هادی که در برخی روستاهای آمل وجود دارد، اختصاص داده شده که باعث خواهد شد، سیمای بسیاری از روستاها تغییرات مهم داشته باشد.
** بهره مند شدن ساکنان 6 روستای آمل از طرح های جدید عمرانی
بخشدار امامزاده عبداله شهرستان آمل نیز دراین آیین گفت که 14 طرح عمرانی وخدماتی شامل دوساختمان اداری، 3 طرح سیستم امنیتی نصب دوربین های مدار بسته، 3 طرح تقویت شبکه های توزیع برق، طرح هادی، سالن ورزشی ، کانال بتنی پیاده رووفضای سبزمعابر روستایی و ساخت میدان کشاورز در روستاهای ' هلومسر، مرزانکلا، چالکیاده، تلیران ، رزکه و ورامده ' دراین بخش افتتاح شد.
یحیی عسگری پور افزود: برای اجرا وتجهیز این طرح ها درمجموع بیش از 7 میلیارد ریال هزینه شده و بیش از 4هزار و34 نفر از ساکنان این روستاها از مزایای آن بهره مند شدند.
بخش کوهستانی وجنگلی امامزاده عبداله دارای 62 روستا و بیش از25هزار نفر جمعیت ویکی از 5 بخش در شهرستان آمل است.
ک/7327/1899

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال