وزیر ارتباطات با شهدای مازندران تجدید میثاق کرد

ساری - ایرنا - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح پنجشنبه در دومین روز سفر کاریش به مازندران با حضور در گلزار شهدای ملامجدالدین ساری ، با شهدای این استان تجدید میثاق کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، محمد جواد آذری جهرمی در این برنامه با قرائت فاتحه ، یاد و نام شهدا را گرامی داشت .
وزیر ارتباطات قرار است پس از این برنامه در شورای اداری و جلسه اقتصاد مقاومتی استان شرکت کرند.
او که برای افتتاح یکهزار و 58 طرح در حوزه زیرساخت ارتباطی و فناوری به مازندران سفر کرده، عصر امروز تمامی این طرح ها را به صورت همزمان در روستای آکند ساری افتتاح خواهد کرد.
بهره برداری از 118 سایت نسل دو ، احداث 301 سایت نسل سوم ، راه اندازی 582 سایت نسل چهارم ، برخورداری شدن سه شهر مازندران از اینترنت ' تی دی - ال تی یی TD_LTE ' ، توسعه ظرفیت شبکه انتقال در 8 شهر ، افتتاح فاز نخست شبکه اختصاصی مدیریت بحران در حوزه آی سی تی ICT ، افتتاح اگریگیتور (تجمیع کننده محتوای دیجیتال) ، توسعه شبکه فیبر نوری در 10 مسیر استان و اجرای پروژه سیماک در دهیاری های 12 شهرستان از طرح های ارتباطی آماده افتتاح استان است.
مازندران از لحاظ زیر ساختی و ارتباطی هم اکنون جز استان های برتر کشور است چرا که یکهزار و 100 میلیارد تومان درحوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت یازدهم در این استان سرمایه گذاری شده است .
ارتقای رشد کمی و کیفی در حوزه ارتباطی و مخابراتی مازندران با توسعه 11 و نیم برابری ظرفیت شبکه انتقال ، افزایش چهار و نیم برابری پهنای باند ورودی استان و توسعه بیش از 500 کیلومتر فیبر نوری حاصل شد .
استان مازندران حدود سه میلیون و 300 هزار نفر جمعیت دارد که بیش از 55 در صد در شهرها و بقیه در روستاها ساکن هستند.
7335/1654

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال