یاد شهدای هفتم تیر مازندران زنده می شود

ساری – ایرنا – رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مازندران گفت : یاد و خاطره شهدای مازندرانی هفتم تیر با پخش فیلم تشییع آنها در سال 1360 زنده می شود .

به گزارش خبرنگار ایرنا ،حجت الاسلام یوسف یوسف پور روز چهارشنبه در جلسه برنامه ریزی بزرگداشت شهدای هفتم تیر که در ساری برگزار شد ، افزود : با هماهنگی صدا و سیمای مرکز مازندران و بازپخش فیلم های آرشیو آن زمان در دستور کار امسال برنامه های بزرگداشت این حادثه قرار دارد .
وی ادامه داد : علاوه بر باز پخش فیلم آن زمان ، دیدار با چهار خانواده مازندرانی این حادثه تروریستی و حضور مسئولان در جمع آنها برنامه ریزی شده است .
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مازندران اضافه کرد : برگزاری مراسم استانی بزرگداشت شهدای هفتم تیر با حضور آحاد مردم ، مسئولان و قضات دادگستری ها از دیگر برنامه هایی است که در این روز در مازندران برگزار می شود .
وی با تاکید بر ضرورت تفسیر و تشریح ابعاد فاجعه تروریستی هفتم تیر 1360 و چگونگی ایستادگی مسئولان نظام در برابر این مساله از سوی دانشگاهها و رسانه ها ، ادامه داد : با همکاری و هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی انتشار اخبار و مطالبی در خصوص تحلیل این حادثه انجام می شود .
حجت الاسلام یوسف پور گفت : با گذشت 37 سال از وقوع این حادثه در کشور نیاز است تا ابعاد این واقعه برای نسل های کنونی تشریح شود .
وی ادامه داد : در حالی کشورهای مستکبر همچون آمریکا مدعی حمایت از حقوق بشر هستند که در طول تاریخ در بسیاری از مواقع مواردی از نقض این مسائل از سوی این کشور دیده شده است .
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مازندران به اعمال نقض حقوق بشر آمریکا و کشتار مردم بیگناه اشاره کرد و ادامه داد : شلیک ناو آمریکایی به هواپیمای ایرباس ایران و کشته شدن جمعی از هموطنانمان بخشی از این نادیده گرفتن حقوق بشر است .
به گفته حجت الاسلام یوسف پور واقعه تروریستی هفتم تیر سال 1360 و بمبگذاری دفتر حزب جمهوری اسلامی که منجر به کشته شدن دکتر بهشتی و 72 نفر شد سندی دیگر از نقض حقوق بشر آمریکا است .
حجت‌الاسلام عبدالوهاب قاسمی، حجت‌الاسلام عبدالحسین اکبری، حجت‌الاسلام عمادالدین کریمی بیژنی نژاد و عباسعلی ناطق نوری شهدای مازندرانی حادثه هفتم تیر هستند .
2096/1899

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال