امدادگران مازندران به 618نفر در راه مانده کمک کردند

ساری - ایرنا - مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان مازندران گفت : امدادگران این جمعیت به 618 نفر از سرنشین خودروها که در برف و بوران جاده های مازندران زمین گیر شدند ، کمک کردند .

مجتبی اکبری روز دوشنبه در گزارشی به خبرنگاران افزود : در چند روز اخیر براثر سرما و بارش برف در ارتفاعات استان مازندران ، اکثر جاده های استان برفگیر شد و مشکلاتی را برای تردد هموطنان بوجود آورد .
وی ادامه داد : با توجه به ضرورت ارائه خدمات امدادی در این برهه زمانی و دسترسی راحت تر مردم به این خدمات ، تمامی نیروهای امدادی در پایگاه های محورهای مواصلاتی مازندران در حالت آماده باش هستند .
مدیر عامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت : در چند روز اخیر علاوه بر ارائه خدمات امدادی به سرنشینان خودروها ،امدادگران رهاسازی 218 خودروی زمین گیر شده را نیز انجام دادند .
وی اضافه کرد : بستن زنجیر چرخ 84 دستگاه خودروی عبوری از جاده های مازندران از دیگر اقداماتی بود که امدادگران هلال احمر برای کمک به مردم انجام دادند .
به گفته اکبری با توجه به ادامه بارندگی و بارش برف در مازندران ، امدادگران پایگاه های محورهای مواصلاتی استان از جمله سوادکوه ، هراز ، کندوان و کجور در حالت آماده باش قرار دارند .
وی تعداد این پایگاه های محورهای مواصلاتی را یازده پایگاه اعلام کرد .
مدیر عامل جمعیت هلال احمر مازندران همچنین از توزیع بسته های غذایی میان سرنشینان خودروهای در راه مانده به عنوان دیگر اقدام امدادی برای کمک به این افراد در برف و باران اعلام کرد .
بارش باران و برف که از شنبه شب در مازندران شروع شد همچنان ادامه دارد .
اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران نیز اعلام کرد که بارش برف و تگرگ محورهای کندوان، هراز ، سوادکوه و کیاسر در مازندران را لغزنده کرد و تردد در برخی از این محورها با زنجیر چرخ برقرار است .
2096/1899

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال