معاون تربیت بدنی آموزش و پرورش مازندران:

دانش اموزان روستایی نیاز به فضای ورزشی دارند

ساری - ایرنا - معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان مازندران با اشاره به کمبود و حتی نبود فضاهای ورزشی برای دانش آموزان در روستاهای استان ، گفت :از بخشداران و دهیاران می خواهیم که برای استفاده از فضاهای ورزشی روستاها که در اختیار آنان است ، همکاری و مساعدت بکنند.

سید علی ساداتی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : تمامی 80 سالن و مجموعه ورزشی در اختیار اداره کل آموزش و پرورش مازندران در شهرهای این استان وجود دارد و دانش آموزان مناطق شهری از آنها برخوردار هستند .
وی ادامه داد : این در حالیست که دانش آموزان روستاها از داشتن چنین فضایی بی بهره هستند و حیاط مدارس به عنوان تنها فضای ورزشی در اختیار آنها قرار دارد .
معاون تربیت بدنی آموزش و پرورش مازندران همچنین وضعیت دانش آموزان در روستاهای دور دست و کوهستانی را در برخورداری از فضای ورزشی نامناسب تر ذکر کرد و گفت : حتی این دانش آموزان با کمبود فضای برای تحرک در حیاط مدارس خود نیز مواجه هستند .
وی با اشاره به اینکه سالن های ورزشی روستاها در شیفت صبح هیچگونه استفاده ای از آن نمی شود ، افزود : اختصاص این سالن ها در این ساعات به مدارس همجوار در بخشنامه ای از سوی اداره کل ورزش و جوانان مازندران به دهیاران و بخشداران اعلام شد .
ساداتی امیدوار است با توجه بخشداران و دهیاران به اجرای این بخشنامه ، بخش عمده ای از چالش کمبود فضای ورزشی دانش آموزان روستایی مازندران برطرف شود .
* 20 پروژه نیمه تمام ورزشی دانش آموزی در مازندران
وی همچنین به تلاش برای جبران کمبود فضای ورزشی دانش آموزان مازندران اشاره کرد و گفت : در حال حاضر 20 پروژه نیمه تمام ورزشی دانش آموزی در استان وجود دارد .
معاون تربیت بدنی مازندران طول عمر اجرای این طرح ها را بیش از یک دهه اعلام کرد و افزود : اجرای این طرح ها و دیگر طرح های آموزشی و پرورشی در اختیار اداره کل تجهیز و نوسازی مدارس قرار دارد که بمحض تخصیص اعتبار ، اجرای آنها انجام می شود .
وی اظهار داشت : امیدواریم با تخصیص بموقع اعتبارات شاهد افتتاح این طرح های ورزشی دانش آموزی که شامل استخر و سالن است در مازندران باشیم .
استاندارد سرانه فضای ورزشی برای هر دانش آموز یک متر مربع است که فضای ورزشی دانش آموزان مازندرانی نصف میانگین کشوری است .
مازندران حدود 530 هزار دانش آموز دارد که در حدود چهار هزار مدرسه مشغول تحصیل هستند .
2096/1899

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال