جشنواره نوجوان سالم مازندران 200 برگزیده داشت

ساری - ایرنا - هفتمین جشنواره دانش آموزی نوجوان سالم مازندران روز چهارشنبه با معرفی 200نوجوان برگزیده به کار خود پایان داد .

به گزارش خبرنگار ایرنا ، آئین اختتامیه این جشنواره که هدف آن ترویج مقابله با آسیب های اجتماعی در میان دانش آموزان بود ، با قرائت پیام وزیر آموزش و پرورش آغاز شد.
وزیر آموزش و پرورش در پیامش به این جشنواره ، تاکید کرد : کودکان و نوجوانان سرمایه های گرانقدری هستند و توجه ویژه به تربیت همه جانبه آنان با هدف تربیت نسلی سالم و توانمند مطابق با سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و مبتنی بر رشد و تربیت متوازن آنها می تواند آینده کشور را تضمین کند.
سید محمد بطحائی از آسیب های اجتماعی به عنوان مهم ترین مخاطرات و چالش هائی یاد کرد که هویت ، سلامت و رشد متوزان و همه جانبه دانش آموزان را تهدید می کند.
وی از مدرسه به عنوان خانه دوم دانش آموزان نام برد و تاکید کرد که بیشترین سرمایه گذاری و تمرکز در جهت آموزش و تعلیم پیام های خود مراقبتی و توانمندسازی کودکان و نوجوانان در برابر آسیب های اجتماعی هم باید از این نهاد باشد.
هفتمین جشنواره نوجوان سالم از ماه مهر 96 در مدارس آغاز شد و در استان مازندران 15 هزار نفر شرکت کننده داشت .
مدیرکل آموزش و پروش مازندران در آئین اختتامیه این جشنواره گفت : از 15 هزار شرکت کننده در جشنواره نوجوان سالم سه هزار نفر به مرحله استانی راه یافتند که 200 نفر از آنان به عنوان برگزیده انتخاب شده اند.
عسگری نیکزاد افزود : این جشنواره با هدف تقویت و تعمیق باروهای دینی و مذهبی در کاهش آسیب های اجتماعی نوجوانان ، اطلاع رسانی و آگاه سازی از طریق گروه همسالان با هدف نفی رفتارهای پرخطر ، توانمندسازی ، ظرفیت سازی و جلب مشارکت های نوجوانان برای ترویج شیوه های زندگی سالم و ایجاد مصونیت اخلاقی و روانی در دانش آموزان در برابر آسییب های اجتماعی برگزار شد.
وی محورهای این جشنواره در بخش دانش آموزی را شامل مقاله نویسی ، عکاسی ، فیلم کوتاه ، نقاشی و روزنامه دیواری ، ایده پردازی ، نرم افزار چند رسانه ای ، تئاتر و نمایش ، انشا نویسی ، نقاشی ، نقاشی ایرانی و گرافیک عنوان کرد.
نیکزاد گفت : در بخش والدین دانش آموزان و فرهنگیان نیز جشنواره با محورهای مقاله نویسی ، ایده پردازی و ابتکارات مدرسه ای برگزار شد.
وی موضوعات هفتمین جشنواره دانش آموزی نوجوان سالم را شیوه های زندگی سالم و عاری از مصرف مواد مخدر و روان گردان ها ، پیشگیری از استعمال دخانیات و رفتارهای پرخطر، پیشگیری از آسیب های غیرعمدی و خشونت و سلامت روان و نشاط اجتماعی عنوان کرد.
این جشنواره با تجلیل از آثار برگزیده دانش آموزان ، معلمان و والدین به کار خود پایان داد .
استان مازندران بیش از 530 هزار دانش آموز دارد.
7335/1654

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال