معاون پرستاری وزیر بهداشت:

پرستارها مجبور به اضافه کاری در بیمارستانها هستند

ساری - ایرنا - معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: به علت کمبود شدید نیروی پرستار در کشور، پرستاران مجبورند، شیفت های اضافه کاری اجباری داشته باشند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، 'مریم حضرتی' عصرسه شنبه در همایش هم اندیشی مدیران پرستاری بیمارستانهای مازندران در بیمارستان امام علی(ع) آمل افزود: قبول دارم که کمبود پرستار موجب فشار کاری و تحمیل حجم کاری زیادی به پرستاران شده و متاسفانه اکنون در برخی بخش های بیمارستانهای دولتی، اضافه کاری اجباری داریم وبه علت کمبود پرستار، مجبور هستند که اضافه کار کنند.
وی تصریح کرد که در عین حال پرستاران مطالبات انباشته شده زیادی دارند و اجرا نشدن برخی مصوبات موجب افزایش مشکلات معیشتی پرستاران شده است.
حضرتی اضافه کرد که وزیر بهداشت در تلاش است تا منابع مالی پایداری را فراهم کند تا از این شرایط سخت عبور کنیم و بتوانیم معوقات پرداخت نشده پرستاران را پرداخت کنیم و پرستاران مجبور نباشند دو شیفته یا سه شیفته اضافه کاری اجباری داشته باشند.
** شایسته سالاری در مدیریت های پرستاری
معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین دربخش دیگری گفت که به دنبال اجرای شایسته سالاری در مدیریت های پرستاری دانشگاه های علوم پزشکی هستیم و قرار است جایگاه مدیریت های پرستاری مستقیم زیر نظر رئیس دانشگاه باشد.
حضرتی اضافه کرد که حدود 140 هزار پرستار شاغل در کشور داریم و 194 دانشکده پرستاری مشغول تربیت و آموزش حدود 10 هزار دانشجوی پرستاری در مقاطع مختلف هستند و از نظر علمی نیز پرستاران با تولید 2 هزار و 57 مقاله علمی در آی اس آی و اسکوپوس جایگاه علمی مناسبی دارند.
وی همچنین با بیان این مطلب که اکنون در بهترین شرایط پرستاری کشور قرار داریم، اضافه کرد، ما درگذشته آرزوی نظام پرستاری، معاونت پرستاری وحتی تحقیقات وپژوهش های پرستاری داشتیم، اما اکنون همه این آرزوها به واقعیت در بدنه وزارت بهداشت ودرمان تبدیل وهر بخش مجزای به خودش را دارد.
معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تزریق انرژهای منفی ازجمله پرستاران افسرده ، فرسوده شدن و به فنا رفتن و واژه هایی ازاین دست را سیاه نمایی در مورد این قشرزحمت کش دانست وگفت، اینکه بشینیم وفقط از مشکلات بگوییم، کار درست نمی شود، باید واقعیت گرا باشیم وبا توجه به مقتضیات روز کشور درکنار مشکلات در حد بضاعت پیشنهاد هم داد.
حضرتی اضافه کرد که مشکلات چیزی نیست که دائمی باشد واین مرحله نیز درحال گذر است وانشاالله خوشی ها برای قشر خدمتگذار پرستاران برخواهد گشت.
دراین نشست برخی پرستاران ومدیران پرستاری بیمارستانهای مازندران نیز مشکلات حوزه درمانی که غالب آنها معوقات بوده را بیان کردند.
ک/7327/1899

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال