هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

دلایل درستی انتصاب معاون سیاسی و امنیتی استانداری مازندران

ساری - ایرنا - سایت خبری روابط عمومی های استان مازندران با انتشار یادداشتی با عنوان ' دلایل درستی انتصاب معاون سیاسی و امنیتی استانداری مازندران ' ، این موضوع را از جهات مختلف بررسی کرده است .

این پایگاه خبری نوشت : بدنه اجتماعی حامی دولت روحانی ، اصلاح طلبان و اعتدالیون بوده اند که حسین زادگان نزد از همین جریان سیاسی می باشد و همواره دارای مشی اعتدال بوده است .
انتصاب احمد حسین زادگان به سمت معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران، واکنش های متفاوتی را در پی داشته است.
انبوه بدنه اجتماعی طرفدار دولت و کنشگران سیاسی طیف اصلاحات و اعتدال، از این اتفاق ابراز خوشحالی کردند و از میان مخالفان هم، معدودی از افراد با رویکرد تندروانه ی متداول، نارضایتی خود را اعلان کردند.
در همین باره نکاتی به عنوان دلایل درستی گزینش آقای حسین زادگان به این سمت به نظرم رسید که به شرح زیر اعلام می کنم :
1- دولت روحانی متهم به به کارگیری سالمندان در پیکره ی دولت است ، در حالی که حسین زادگان سن متعادل و انرژی بالا دارد.
2-بدنه ی اجتماعی حامی دولت روحانی، اصلاح طلبان و اعتدالیون بوده اند و حسین زادگان از همین جریان سیاسی و همواره دارای مشی اعتدال بوده است.
3-مزیت دولت روحانی نسبت به دولت های پیشین، اولویت استفاده از کارکنان وزارت کشور برای کسب تجربه و البته با دانش مرتبط است، حسین زادگان، سه بار فرماندار بود که دو مرحله آن در مرکز استان گذشت. جایی که خود در اندازه ی معاونت استاندار، توان و تجربه ایجاد می کند. ضمن اینکه تجربه ی مدیریتی ارزشمند او در وزارت ورزش وجوانان ، بسیار مهم می باشد.
4-جای شگفتی است که برخی افراد در اظهارات شفاهی و کتبی خود، هویت انقلابی و اعتقادی کسی را زیر سوال می برند که خاندان ایشان به حضور در صحنه های انقلاب از آغاز اشتهار دارند و خودش هم در نوجوانی در دفاع از میهن و آیین ،پیشگام در جبهه های جنگ بوده است.
5-برخی افراد، به رد صلاحیت وی در انتخابات مجلس در گذشته اشاره می کنند. اغلب مردم ساری می دانند که پذیرش اجتماعی و محبوبیت حسین زادگان در آن زمان به نحوی بود که وفق قرائن، درصورت گذر از دالان اختصاصی 'تنگ' شورای نگهبان، بیشترین و بالاترین رای تاریخ انتخابات این شهرستان را به خود اختصاص می داد.
حال پرسش این است که آیا رد صلاحیت یکی از محبوب ترین سیاست مداران جامعه، دلیل بر فقدان صلاحیتش است یا برعکس؟ بدیهی است که محبوبیت بی واسطه ی اجتماعی، می تواند ناشی از پاکیزگی افراد باشد و به نظر می رسد مردم، بهترین داور برای تشخیص این امر باشند. البته حکایت رد صلاحیت آقایان حسین زادگان و عشوری در آن انتخابات، به واسطه فردی بوده که بعدها خودش قافیه را باخت و...
6- چهار مولفه ی عقلانیت برای مدیریت، عبارتند از: الف: دانش ب: قدرت تفکر ج: عمق فهم و د: تجربه ...
همچنین برای امر خطیر مدیریت به مولفه های سلامت عقلانی و سلامت اخلاقی و روانی نیازمندیم. آیا کسی در دو زمینه ی عقلانیت و وجدان اخلاقی حسین زادگان دلیل یا دلایل نقیض دارد؟!
تحصیلات او علوم سیاسی است . قدرت تفکر و تصمیم گیری اش در تجارب مکرر مدیریتی بارور و پخته شده است و ژرفای فهم حسین زادگان در تشخیص مسائل سیاسی اجتماعی درخور احترام است.
همچنین سلوک اجتماعی او با سه منبع اخلاق؛ یعنی صداقت ، فروتنی و احسان آمیخته است؛ به گونه ای که در جامعه به افرادی از طیفهای متنوع اجتماعی بر می خوریم که به سادگی می گویند: حسین زادگان ' رفیق ' من است. جای شگفتی نیست که یک کارگر ساده چنین ادعایی کند یا یک مدرس دانشگاه یا یک مدیر سطح بالا و ...
می توان به دلایل بیشتری در اثبات درستی و راستی انتصاب حسین زادگان در سمت معاونت سیاسی، امنیتی، اجتماعی اشاره کرد اما به گمان نگارنده، یکی از درست ترین و سنجیده ترین اقدانات دولت تدبیر و امید همین انتصاب بوده و حامیان دولت دکتر روحانی در مازندران مراتب سپاس و قدردانی خود را از استاندار مازندران ابراز می دارند.
7335/1654

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال