روسیه بازار صادرات ماهیان خاویاری مازندران

ساری- ایرنا- مدیر کل شیلات مازندران گفت :نخستین محموله از محصولات شیلاتی به ظرفیت حدود 18 تن گوشت ماهیان خاویاری پرورشی منجمد توسط شرکت پاک ثمر میرود بابلسر از مرز آستارا به کشور روسیه صادر شد.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی شیلات مازندران، دکتر حسینعلی رستمی ارزش اقتصادی این محموله را 127 هزار دلار اعلام کرد و افزود: شرکت پاک ثمر میرود یکی از شرکت های فعال در فرآوری محصولات شیلاتی و دارای کد EC ( صادرات به کشورهای اروپایی و روسیه) است که این محموله را از مرز زمینی آستارا به کشور روسیه صادر کرده است.
رستمی گفت: مازندران به عنوان قطب تولید ماهیان خاویاری کشور دارای 15 مزرعه فعال به ظرفیت تولید2 هزارو 500 تن گوشت و 32 تن خاویار پرورشی است.
وی اضافه کرد: سال گذشته یکهزارو 500 تن گوشت و یکهزارو 500 کیلوگرم خاویار تولید و به بازار مصرف عرضه شد.
وی با بیان اینکه صادرات محصولات شیلاتی استان مازندران در سال جاری به میزان 10 درصد افزایش می یابد، ادامه داد: 12 مزرعه پرورش ماهیان خاویاری در مازندران در حال احداث است که تعدادی از آن ها دارای پیشرفت فیزیکی بالای 80درصداست و امیدواریم که در سال آینده به بهره برداری برسند.
مازندران دارای مقام نخست تولید گوشت و خاویار پرورشی در کشور بوده و بزرگترین مزرعه پرورش ماهی خاویاری خاورمیانه در جویبار مازندران در حال بهره برداری است.
لازم به ذکر است که تنها مرکز تکثیر ماهیان خاویاری بخش خصوصی کشور در مازندران مستقر است و پایانه صادرات ماهیان خاویاری و سایر آبزیان در چپکرود شهرستان جویبار در حال احداث است، که می تواند نقش موثری در رونق صادرات و ارزش افزوده محصولات شیلاتی داشته باشد.
سالانه حدود 75هزار تن انواع محصولات شیلاتی در استان مازندران تولید می شود.
6990/1899

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال