مرحله دوم تعریض محورساری-گهرباران،پرحادثه ترین محورمازندران کلیدخورد

ساری-ایرنا- فاز دوم تعریض پرحادثه خیز ترین محورمازندران ، جاده ساری- گهرباران در حوزه استحفاظی شهرستان میاندرود روز چهارشنبه با حضور نماینده مردم شهرستان های ساری و میاندرود شروع شد.

به گزارش خبرنگارایرنا، فازدوم این محوربه طول 6 کیلومتر و با اعتیار40 میلیارد ریالی ازمحل اعتبار اجتماعی سازمان بنادرودریانوردی ایران به نام شهید مدافع حرم 'محمد معافی' شروع شد.
مدیربنادرو دریانوردی ومنطقه ویژه اقتصادی امیرآباد درشرق مازندران گفت که با پیگیری نمایندگان مردم شهرستان های ساری و میاندرود و تایید سازمان بنادر حدود 10 کیلومتر از پرحادثه ترین محورمنطقه این خطه شمال کشوردر دستور تعریض و بهسازی قرار گرفت.
سیاوش رضوانی روز چهارشنبه در آیین شروع عملیات اجرایی فاز دوم تعریض محورگهرباران افزود : تاکنون سازمان بنادر برای اجرای این طرح راهسازی حدود 60 میلیارد ریال اعتبار اختصاص داد.
به گفته وی مرحله اول این طرح به مسافت 4 کیلومتر در سال گذشته تکمیل و 6 کیلومتر نیز در فازدوم عملیاتی شد.
وی اضافه کرد : پیش از این نیز بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی با تخصیص اعتبار ملی از سوی سازمان بنادر تعریض حدود 20 کیلومتر کمربندی رستمکلاء-بندر امیرآباد را با اعتبار160 میلیارد ریال در دست اجرا قرار داد.
رضوانی اظهارداشت : هم اکنون 12 کیلومتر از این محور با 97 درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجراست و 8 کیلومتر مابقی نیزدر سال آینده شروع می شود.
محورگهرباران یکی از پرحادثه ترین محور در شهرستان میاندورد در شرق استان مازندران است. علاوه بر جمعیت 40 هزار نفری 30 روستای منطقه،این محورمحل تردد خودروهای سنگین واحدهای بزرگ صنعتی چون نیروگاه، بنادر و دریانوردی امیرآباد و سایرواحدهای صنعتی و مسافرانی است که قصد بهره مندی از ساحل گهرباران را دارند،است.
تردد بیش از ظرفیت خودرویی دراین محور روستایی باعث شده تا همساله تعداد زیادی از روستاییان منطقه و مسافران براثر حادثه رانندگی جان خود را از دست بدهند و چندین بار این محور از سوی اهالی منطقه به دلیل حادثه خیز بودن مسدود شد.
در سال های اخیر با پیگیری نمایندگان مردم شهرستان های ساری و میاندرود طرح چهارخطه شدن این محور در دستور کار قرار گرفت.
مازندران 10 هزار و 400 کیلومتر محور اصلی و فرعی دارد که 3 هزار و 600 کیلومتر آن را محور اصلی و مابقی محورهای روستایی تشکیل می دهند.
خبرنگار: حسین فلاحتی**انتشاردهنده : محسن حسن نیا
6982/1899

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال