کارخانه ' اکریلتاب ' مازندران چشم به راه غرامت آتش سوزی

ساری - ایرنا - کارخانه ' اکریلتاب ' تولیدکننده نخ و کاموا در شرق مازندران که آبان ماه سال جاری بر اثر آتش سوزی انبارمواد اولیه اش خاکستر شد، به دلیل تاخیر در پرداخت غرامت و کمبود نقدینگی برای خرید مواد اولیه در آستانه تعطیلی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگارایرنا، انبار مواد اولیه کارخانه اکریلتاب تولید کننده نخ و کاموا در شهرستان بهشهر در شرق مازندران درآبان ماه سال جاری دچار آتش سوزی شد و طبق برآورد حدود 400 میلیارد ریال به این واحد صنعتی خسارت وارد شد.
مدیرعامل این واحد صنعتی گفت که حدود 30 درصد از مواد اولیه با ارزش 400 میلیارد ریالی انباری دچار آتش سوزی تحت پوشش بیمه ایران قرار داشت و این شرکت بیمه ای نیز غرامت را حدود 150 میلیارد ریال برآورد کرد.
محمد جعفرزاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : با وجود گذشت حدود چهار ماه تاکنون شرکت بیمه ایران با وجود تایید غرامت از سوی کارشناسان رسمی دادگستری و حسابرسی این شرکت بیمه ای، غرامت را پرداخت نکرد.
وی بیان کرد : در شرایط فعلی برای تامین نقدینگی برای خرید مواد اولیه کارخانه با مشکل مواجه است و در صورت پرداخت نشدن غرامت در روزهای آینده ، این واحد صنعتی تعطیل خواهد شد.
مدیرعامل اکریلتاب بهشهر گفت : درحالی واحد صنعتی اش به دلیل کمبود مواد اولیه و نقدینگی در حال تعطیلی است که شرکت های خارجی سرگرم نصب ماشین آلات جدید برای اجرای طرح توسعه هستند.
به گفته وی تاکنون وعده های مسوولان استانی و شهرستانی نیز برای رفع مشکل نقدینگی اکریلتاب محقق نشده است.
** پرداخت غرامت در دستور کار بیمه ایران
مدیرشرکت بیمه ایران در مازندران اظهار کرد : پرونده آتش سوزی کارخانه اکریلتاب شرق مازندران در این شرکت بیمه ای در مرحله پایانی قرار دارد و بزودی غرامت آن پرداخت می شود.
بهرام دارایی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا دلیل تاخیر در پرداخت غرامت را ناشی از ایجاد برخی حواشی در مورد آتش سوزی این واحد صنعتی و دقت بیشتر برای جلوگیری از برخی سوء تفاهم ایجادی اعلام کرد.
وی افزود : اگرچه این واحد صنعتی پوشش بیمه ای خود را از مرکز انجام داده، ولی نمایندگی بیمه در مازندران برای تسریع در پرداخت ، پیگیری های خود را برای به نتیجه رساندن پرونده انجام داده است.
دارایی گفت که بیمه تحت مدیریتش برای کمک به کارفرما حدود 20 درصد از میزان غرامت پیش بینی شده به میزان 20 میلیارد ریال را چند روز پس از تایید اولیه پرونده پرداخت کرد.
کارخانه اکریلتاب که در شهر خلیل شهر در 10 کیلومتری شرق بهشهر واقع است ، تولید کننده انواع نخ های ماشینی و دست بافت است .
این کارخانه سال 86 با خرید و نصب ماشین آلات جدید نوسازی شد و روزانه هفت تن تولید دارد.
این واحد صنعتی 150 کارگر دارد و با بهره برداری از فاز دوم در آینده نزدیک ، 110 کارگر جدید نیز به آن اضافه می شود.
خبرنگار: حسین فلاحتی** انتشاردهنده : محسن حسن نیا
6982/1899

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال