صعود 20 پله ای ایران در رده بندی شطرنج جهان

ساری - ایرنا - ر ئیس فدراسیون شطرنج گفت که جایگاه شطرنج ایران در چند سال گذشته با صعود 20 پله ای به رتبه 31 جهان رسیده و این پیشرفت در سال های آینده نیز به عقیده فدراسیون جهانی ادامه خواهد داشت.

مهرداد پهلوان زاده که برای شرکت در مراسم پایانی بیست و ششمین دوره مسابقات شطرنج جام فجر به مازندران سفر کرد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : خوشبختانه نسل جدیدی که وارد شطرنج ایران شده اکنون به گونه ای شده که ما در هر رده سنی پسران و دختران نفرات آماده و دارای رتبه های بالای زیاد داریم و حتی انتخاب نفرات اعزامی برای مسابقات جهانی را نیز برای کادر فنی و فدراسیون بسیار سخت کرده است.
وی ادامه داد : همه اینها یک اتفاق خوب و بسیار مبارک است که نشان می دهد ما نوجوانان و جوانان بسیار خوب و با انگیزه ای داریم و با این وضعیتی که در حال سپری کردن هستیم ، در آینده ای بسیار نزدیک در میان 10 کشور برتر شطرنج جهان قرار خواهیم گرفت.
** ایران ، سومین کشور در برگزاری مسابقات شطرنج
رئیس فدراسیون شطرنج با اشاره به اینکه پیشرفت های ایران در این ورزش فقط مختص رتبه جایگاهی نبوده است ، گفت : ایران پس از کشورهای روسیه و آلمان، از نظر برگزاری مسابقات شطرنج در رده سوم جهان قرار گرفته است.
وی افزود : در سال های اخیر مسابقات مهم شطرنج با عنوان های داخلی و بین المللی در هر استان برگزار می شود و این ظرفیت بالا باعث شده تا گرایش خانواده ها نیز در هدایت فرزندانش به این رشته بیشتر و بیشتر شود.
** 3 میزبانی بین المللی تا پایان امسال
وی همچنین با بیان اینکه 3 مسابقات بین المللی شطرنج تا پایان امسال در استان های مختلف کشور برگزار خواهد شد، گفت: مسابقات بین المللی کارون روزهای 28 بهمن تا 6 اسفند ماه در استان خوزستان ، مسابقات بین المللی جام خزر از 7 اسفند ماه در انزلی و مسابقات بین المللی جام فردوسی از 11 اسفند ماه در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.
رئیس فدراسیون شطرنج افزود : از 18 اسفند ماه نیز فینال مسابقات شطرنج قهرمانی کشور همزمان با روز گرامیداشت بوشهر در این استان برگزار خواهد شد و انتخابی تیم ملی نیز این مسابقات خواهد بود.
** اعزام 16 نفر به مسابقات قهرمانی آسیا درتایلند
پهلوان زاده همچنین مسابقات قهرمانی رده های سنی دختران و پسران آسیا در تایلند را نخستین مسابقات برون مرزی در سال آینده شطرنج ایران اعلام کرد و گفت : این مسابقات از 12 فروردین ماه به مدت 11 روز در تایلند برگزار می شود و تیم ایران با 16 ورزشکار در این مسابقات شرکت خواهد کرد.
وی یادآورشد : همچنین مسابقات قهرمانی تیمی آسیا نیز نیمه نخست خرداد ماه در بنگلادش و المپیاد جهانی شطرنج نیز مهرماه درکشور گرجستان برگزار خواهد شد.
خبرنگار : مهدی غلامی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
7327/1654

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال