عملیات اجرایی بازآفرینی شهری در مازندران آغاز شد

ساری- ایرنا- عملیات اجرایی بازآفرینی شهری در مازندران روز پنجشنبه طی مراسمی با حضور رئیس جمهوری از طریق ارتباط ویدئوکنفرانسی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، این مراسم که همزمان در ارتباط مستقیم ویدئوکنفرانسی با حضور اسلامی استاندار مازندران در محل خانه تاریخی فاضلی ساری برگزار شده بود، عملیات اجرایی نوسازی و بهسازی چهار هزارو 800هکتار از بافت های فرسوده در 38شهر استان آغاز شده است.
بر اساس آمار وزارت راه و شهر سازی طرح ملی باز آفرینی شهری با هدف ایجاد زیر ساخت های خدماتی ، رفع فرسودگی ،بهسازی و مقاوم سازی مسکن ، تولید مسکن مناسب و ایجاد فضای عمومی در 543شهر و در 2هزارو 700محله به مساحت 141هزار هکتار در ایران با فرمان رئیس جمهوری آغاز شده است.
محمد اسلامی استاندار مازندران در ارتباط ویدئویی با رئیس جمهوری به وجود چهار هزارو 800هکتار بافت فرسوده شهری در استان اشاره کرد و گفت: 400هزار نفر از جمعیت شهری استان در این مناطق زندگی می کنند.
وی خاطر نشان کرد: تا کنون پنج هزار واحد مسکونی در این مناطق با حمایت دولت با دادن تسهیلات ارزان قیمت باز سازی شده است.
استاندار مازندران با بیان اینکه امروز با فرمان شخص رئیس جمهوری عملیات اجرایی باز آفرینی شهری همزمان در تمام شهرهای استان از جمله در 640 هکتار از بافت های فرسوده شهر ساری آغاز شده است، خاطر نشان کرد: پیاده راه خیابان جمهوری و باز گشایی ادامه خیابان قارن از برنامه های جدی این طرح است.
بر اساس سرشماری سال 95 ،استان مازندران حدود سه میلیون و 258 هزار نفر جمعیت دارد که 53درصد از آنان در مناطق شهری ساکن هستند.
خبرنگار: سید رضا هاشمی کروئی ** انتشار دهنده:محسن حسن نیا
6990/1899

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال