محدودیت فضای آموزشی با افزایش دانش آموزان ناخوانده مسکن مهر نوشهر

نوشهر- ایرنا - مدیرآموزش و پرورش نوشهر، گفت : محدودیت فضای آموزشی به دلیل افزایش دست کم 200 دانش آموز ناخوانده در یک مجتمع مسکن مهر به جمع دیگر دانش آموزان یکی از مشکلات اساسی این نهاد آموزشی شهرستان شده است.

نورالدین کوچ پیده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود :‌ مجتمع 232 واحدی مسکن مهر که طبق آمار رسمی دست کم هزار نفر جمعیت ساکن دارد که از سه سال پیش در روستای 'نیرنگ ' بخش مرکزی نوشهر بدون نظرگرفتن امکانات آموزشی ، رفاهی ، خدماتی و رفاهی ساخته شد.
با افتتاح این مجتمع 232 واحدی مسکن مهر ، صاحبان این واحدها از مناطق دیگر شهرستان برای سکونت به این مجتمع کوچ کردند.
از سوی دیگر بنا به اظهار نظر مسئولان مشکل مجتمع مسکن مهر روستای نیرنگ فقط به کمبود فضای اموزشی ختم نمی شود بلکه رعایت نکردن مقررات ملی ساختمان ، سرریز فاضلاب های انسانی به داخل انهار و در نهایت به دریای خزر از دیگر معضلاتی است که هم ساکنان آن و دیگر روستائیان در جوار این مجتمع با آن دست به گریبانند.
مدیرآموزش و پرورش نوشهر گفت :‌ افزوده شدن این تعداد دانش آموز ناخوانده به جمع دیگر دانش آموزان این روستا سبب شده تا از لحاظ ارائه خدمات مطلوب آموزشی با مشکلات عدیده ای مواجه شویم .
کوچ پیده افزود :‌ در واحدهای آموزشی بویژه دوره ابتدایی روستای نیرنگ به طور متوسط به جای آنکه در هرکلاس دست کم 22 دانش آموز تحصیل کنند هم اکنون 37 دانش آموز حضور دارند.
وی اظهارداشت :‌‌ تراکم بالای دانش آموزان نسبت به فضا در این منطقه با تبعات فراوانی از لحاظ کمی و کیفی در حوزه آموزشی و تربیتی برای دانش آموزان این روستا به همراه دارد.
مدیرآموزش و پرورش نوشهر گفت :‌‌ از آنجایی که رویکرد وزارت آموزش و پرورش در نظام ارزشیابی توصیفی است و این امر در دوره ابتدایی از نظر رفتاری ، اخلاقی و درسی دانش اموزان مورد سنجش قرار می گیرد بنابراین محدودیت فضا سبب می شود تا به آن اهداف نتوان دست یافت.
کوچ پیده افزود :‌ برای رفع این محدودیت فضا درسال 93 با بهره گیری از مشارکت های مردمی و کمک خیری عملیات اجرایی ساخت یک واحد آموزشی در این روستا با تقبل پرداخت وجهی بالغ بر 20 میلیارد ریال در روستای نیرنگ آغاز شد که متاسفانه این فرد خیر بنا به دلایلی نتوانست به تعهداتش عمل کند و این طرح همچنان در حد کلنگ زنی باقی ماند.
بر اساس آمارهای رسمی ، یکهزار و 536 معلم ،‌ماموریت تدریس 19 هزار و 800 دانش آموز در 135 واحد آموزشی شهرستان نوشهر را برعهده دارند .
نوشهر با جمعیتی دست کم 134 هزار نفر و 122 روستا جزو شهرستان های غربی مازندران است.
خبرنگار : مهراب زکی پور کینجی**انتشار دهنده: محسن حسن نیا
7078 /1602/1899

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال