پیام استاندار مازندران به مناسبت 16 آذر :

دانشجویان امید آفرین باشند

ساری - ایرنا - استاندار مازندران در پیامی به مناسب 16 آذر ، خطاب به دانشجویان مازندرانی تاکید کرد : دانشجویان فرهیخته دیار علویان در مسیر شکوفایی و بالندگی و توسعه پایدار ، ترسیم گر آینده ای روشن ، عزتمند و امیدآفرین باشند .

16 آذر در تقویم جمهوری اسلامی ایران روز دانشجو نام دارد و علت نام گذاری آن هم شهادت مصطفی بزرگ‌نیا ، احمد قندچی و مهدی شریعت‌رضوی سه تن از دانشجویان دانشگاه تهران در 16 آذر سال 32 است .
این دانشجویان هنگام اعتراض به دیدار رسمی ریچارد نیکسون معاون رئیس‌جمهور وقت آمریکا و همچنین از سرگیری روابط ایران با انگلیس به خاطر نقش این دو کشور در کودتای ۲۸ مرداد سال 32 در دانشگاه تهران کشته شدند.
به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی استانداری مازندران ، محمد اسلامی در این پیام ضمن تبریک روز دانشجو ، استکبار ستیزی ، حق طلبی ، مبارزه علیه استبداد و بیداری و پویایی را از ویژگی های دانشجویان بیان کرد.
نماینده عالی دولت در مازندران آزاد اندیشی ، عدالت طلبی و اعتلاء و اقتدار علمی کشور را از مطالبات و دغدغه های دانشجویان برشمرد و به این قشر توصیه کرد تا برای تحقق آرمان های بلند نظام جمهوری اسلامی از هیچ کوششی دریغ نکنند.
اسلامی در بخشی از این پیام نوشت : دانشجویان نقش اساسی و مهم در فتح قله های علم و دانش ، پیشرفت و آبادانی و بالندگی و شکوفایی ایران اسلامی داشته و جهاد علمی و استعدادهای گران سنگ آنان مایه امید و حرکت ونشاط و سربلندی جامعه است .
استاندار مازندران در پایان نیز بار دیگر با تبریک روز دانشجو از این قشر خواست تا امید را در جامعه زنده کنند.
مازندران حدود 200 دانشگاه و موسسات آموزشی عالی دولتی ، آزاد و غیر انتفاعی دارد که طبق آمار حدود 240 هزار دانشجو در این دانشگاه ها تحصیل می کنند.
خبرنگار : حسین فلاحتی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
6982/1654

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال