برگزاری جشنواره تئاتر بچه های مسجد در مازندران

ساری - ایرنا - همزمان با سی و نهمین سال پیروزی انقلاب اسلامی دومین جشنواره تئاتر مردمی بچه های مسجد به همت حوزه هنری مازندران در این استان برگزار می شود.

یاسر محمودی دبیر دومین جشنواره تئاتر بچه های مسجد روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا شمار آثار ارسالی به دبیر خانه این رویداد را 34 اثر برشمرد و افزود: پس از بازبینی داوران حداکثر 10 اثر به جشنواره راه خواهد یافت که از این میان 2 اثر برای شرکت در جشنواره سراسری به تهران ارسال می شود.
وی هدف از برگزاری این رویداد را کشف استعداد هنرمندان استان و ایجاد بستری مناسب جهت تقویت توان علمی و هنری آنان دانست و گفت: مساجد یکی از مهم‌ترین پایگاه های اجتماعی مردم در شکل گیری پیروزی انقلاب اسلامی به جهت وجود طیف عظیمی از مخاطبان در سنین مختلف است و مرکز بسیارخوبی برای ارائه آثار هنری ارزشمند با مفاهیم متعالی است.
این هنرمند تئاتر ادامه داد: جشنواره فوق با موضوعات مختلف دینی، اجتماعی، طنز و نیز با مضامین: قصص قرآنی (زندگانی پیامبران)، روایات و زندگانی اهل بیت (ع)، سبک زندگی ایرانی اسلامی، مسجد و انقلاب اسلامی، مسجد و دفاع مقدس، مسجد و مدافعان حرم و مسجد و اخلاق برگزار می شود.
محمودی زمان و مکان برگزاری جشنواره را 12 بهمن ماه سال جاری در مساجد استان اعلام و خاطر نشان کرد: کارگاه های آموزشی نویسندگی، کارگردانی و بازیگری نیز به ترتیب در 14 و 25 آذرماه جاری در حوزه هنری مازندران برگزار می شود.
او یاد آور شد: نمایشنامه های منتخب پس از بررسی هیات داوران، معرفی خواهند شد و گروه های شرکت کننده پس از انتخاب بازیگران، زمان و مکان تمرین را به اطلاع دبیرخانه رسانده و در ادامه، دفتر تئاتر مردمی بچه های مسجد استان اقدام به برگزاری کارگاه های فوق می کند.
وی اضافه کرد: تمامی گروه ها در مساجد شهرهای خود سه اجرا خواهند داشت. آثار در این مرحله با حضورپنج داور مورد ارزیابی نهایی قرار خواهد گرفت.
محمودی یاد آور شد: سال گذشته در نخستین دوره جشنواره مذکور شاهد ارسال 22 اثر به دبیر خانه مربوطه بودیم که 2 اثر با عناوین ' قصه ای برای نخوابیدن' به کارگردانی محمد طالبی و ' نافرجام' به کارگردانی مصطفی اژدرپور منفرد به جشنواره سراسری راه یافت.
خبرنگار: زهره کرمی**انتشار دهنده: محسن حسن نیا
7330/1899

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال