هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

ما و توقف کیهان؟

ساری - ایرنا - روزنامه ' بشیر ' چاپ ساری در شماره روز دوشنبه خود در یادداشتی با عنوان ' ما و توقف کیهان؟!' ، بر برخورد قانونی مجریان با متخلفان رسانه ای و فعالیت نشریات به دور از سلیقه های سیاسی تاکید کرد.

این روزنامه نوشت : با شکایت دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی و دستور مقام قضایی چاپ روزنامه کیهان به دلیل درج مطلبی مغایر با امنیت ملی کشور به مدت دو روز (شنبه و یکشنبه هفته جاری ) متوقف گردید ، البته این اولین بار نیست که روزنامه کیهان با مطالب و تیترهایش اساس امنیت و وحدت ملی را نشانه رفته است ، قصد این مقال بازگشایی پرونده تخلفات این نشریه وابسته به بیت المال نیست اما نکته حائز اهمیت این است که در برخورد با تخلفات نشریات باید مر قانون رعایت گردد.
قانون مطبوعات ساز و کار رسیدگی به تخلفات نشریات را مشخص کرده است؛ براساس قانون چنانچه نشریه ای برخلاف قانون عمل کرده باشد بسته به نوع تخلف با تذکر و توقف موقت انتشار و در مرحله سوم پس از طی مراحل رسیدگی در دادگاه به تعطیلی و لغو امتیاز مواجه می شود.
قانون در برخورد با تخلفات نشریات استثنایی قائل نشده است، اما در گذشته دیده شد که بسیاری از نشریات با کوچک ترین تخلف و بدون طی مراحل رسیدگی از همان ابتدا تعطیل و حتی لغو امتیاز شده اند حال آن که همین روزنامه موصوف علیرغم تخلفات عدیده نه تنها تذکری دریافت نکرد ، بلکه شدیدتر از قبل توهین به افراد حقیقی و حقوقی را ادامه داد و حتی خط قرمزهای نظام در برخی امور بویژه امنیت ملی را زیرپا گذاشت.
اینکه نشریه ای ولو با فکر و سلیقه ما نخواند، تعطیل شود، مطلوب ما نیست، در هر نشریه ای تعدادی افراد تحصیلکرده اشتغال دارند، پسندیده نیست تا یک نشریه به صرف یک تخلف تعطیل و عده ای که از آن ارتزاق می کنند به خیل بیکاران جامعه اضافه شوند، تعطیلی و لغو امتیاز یک نشریه باید آخرین مرحله از فرایند رسیدگی به پرونده تخلف باشد.
هیچ نشریه ای نباید به صرف وابستگی به این و آن از رانتهای پیدا و پنهان بهره ببرد، قانون را زیرپا نهد و اشخاص حقیقی و حقوقی را مورد حمله، توهین و تخریب قرار دهد و همچنان مصون بماند. انتظار همه مردم، افکار عمومی و دلسوزان به نظام این است که مجریان قانون در برخورد با متخلفان فقط قانون را در نظر داشته و اجازه ندهند قانون شکنان جولان دهند، امید که نشریاتی همچون کیهان بدور از سلیقه های سیاسی در تحکیم وحدت جامعه و تقویت امنیت ملی در تمامی ابعاد گام بر دارند.
خبرنگار : فاطمه رحمتی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
3009/1654

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال