شناسایی 800 خانه مسافر در شهرستان های سوادکوه و سوادکوه شمالی

ساری - ایرنا - رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان های سوادکوه و سوادکوه شمالی از شناسایی 800خانه مسافر در این شهرستان ها خبرداد و گفت که با فعالیت این مجموعه ها بخشی از کمبود های موجود در بخش زیرساخت های اقامتی دو شهرستان رفع شده است .

رضا دانش زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : با فعالیت این خانه های مسافر امکانات بیشتری برای اقامت مسافران و گردشگران با استفاده از ظرفیت های موجود در دو شهرستان ایجاد شد .
وی ادامه داد : برغم گردشگر بودن و حضور مسافران زیاد ، سوادکوه و سوادکوه شمالی فاقد هتل و متل هستند .
رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان های سوادکوه و سوادکوه شمالی گفت که هم اکنون بغیر از مهمانپذیر گدوک با ظرفیت 25 تخت ، زائر سرای امامزاده ها ، پارک ها و کلاس های درس ، محیط های اسکان و اقامت مسافران در این شهرستان ها هستند .
وی ادامه داد : خانه های مسافر ظرفیت خوبی برای جبران کمبودهای زیر ساختی در حوزه فضاهای اقامتی این شهرستان ها به شمار می روند که می بایست ساماندهی و کنترل شده این فعالیت ها صورت بگیرد .
دانش زاده اظهارداشت : هم اکنون 200 خانه مسافر شهرستان های سوادکوه و سوادکوه شمالی مجوزهای لازم را از اداره کل میراث فرهنگی مازندران گرفتند و مابقی این خانه مسافرها نیز باید اقدامات لازم دراین خصوص را انجام دهند .
وی از سرمایه گذاری بخش خصوصی برای ایجاد مراکز اقامتی در پارک جنگلی جوارم شهرستان سوادکوه خبرداد و گفت که با ایجاد 98 کلبه و متل جنگلی دراین پارک ظرفیت اقامتی به تعداد 500 تخت در شهرستان ایجاد می شود .
شهرستان سوادکوه دروازه ورودی به استان مازندران به شمار می رود که براساس آمارهای رسمی سالانه 10 تا 20 میلیون مسافر از این شهرستان عبور می کنند .
2096/1654

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال