نماینده ولی فقیه:حفظ عفاف و حجاب زنان مازندرانی با چادر ستودنی است

ساری - ایرنا - نماینده ولی فقیه در مازندران حساسیت و تاثیر گذاری بد حجابی بر جامعه و افکار عمومی را زیاد دانست و گفت : حفظ عفاف و حجاب زنان مازندرانی با چادر ستودنی است.

آیت الله نورالله طبرسی روز یکشنبه در جلسه بنیاد عفاف و حجاب و بنیاد بین المللی غدیر که به صورت همزمان در دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان برگزار شد ، افزود : زنان مازندرانی با توجه به ریشه مذهبی خانوادگی ، با حفظ چادر به عنوان حجاب برتر ، بدرستی مقابل فرهنگ تهاجم ابزارهای ارتباطی و برخی از گردشگران و مسافرانی که به این مقوله توجه ندارند ، ایستادگی کرده اند .
امام جمعه ساری صیانت از ضرورت های مذهبی را یک تکلیف همگانی دانست و تصریح کرد : عفاف و حجاب یکی از ضرورت های مذهب شیعه است که تا کنون بیشتر شهروندان استان تحت تاثیر فرهنگ برخی از گردشگران بدحجاب قرار نگرفته ند.
وی با بیان اینکه باید در ارزیابی وضعیت حجاب استان ، حساب حجاب مردم مازندران را با برخی مسافران و گردشگران بدحجاب جدا کنیم ، افزود : از آنجایی که بی توجهی به عفاف و حجاب جاذبه دارد و فضای جامعه را آلوده می کند، همه مردم و مسئولان استان باید مراقب باشند.
** شبیه سازی واقع غدیر در شهرستان های مازندران
نماینده ولی فقیه در مازندران همچنین با اشاره به اینکه امروز در حکمت نظری بین شیعیان در ولایت حضرت علی ( ع) مشکلی وجود ندارد ، گفت که دشمنان با ابزارهای پیشرفته ارتباطی واقعه غدیر را بین جوانان و نسل جدید ایران اسلامی دچار شبهه کرده اند.
طبرسی تاکید کرد : معرفی واقعه غدیر به صورت عینی و شبیه سازی در جامعه یکی از راه های مهم گسترش فرهنگ غدیر و خطبه های ارزنده این روز مهم است.
وی بر لزوم حفظ میراث غدیر در جهان اسلام تاکید کرد و اظهار داشت: نحوه تبلیغات غدیر باید عینی شود و امسال شبیه سازی واقعه غدیر در شهرستان های استان راه اندازی می شود.
نماینده مردم مازندران درمجلس خبرگان رهبری به کشتارهای گروهی مردم توسط داعش و دیگر گروههای تکفیری با توسل به روش های مختلف اشاره کرد و گفت : این افراد که اصل و نسبی از اسلام و دین ندارند ، به خاطر ترس از گسترش اهداف اسلام ناب محمدی و ولایت بر حق امیر المومنین علی (ع) با حمایت کشورهای استکباری از جمله آمریکا و رژیم اسرائیل دست به کشتار می زنند.
6990/1654

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال