23 پژوهشگر برتر دانشگاه مازندران تجلیل شدند

ساری-ایرنا - همزمان با هفته گرامیداشت پژوهش و فناوری ، تعداد 23 استاد و اعضای هیات علمی دانشگاه مازندران بعنوان پژوهشگران برتربا دریافت لوح سپاس مورد تجلیل قرار گرفتند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه مازندران سید علی اکبر ربیع نتاج و محمد محسنی دهکلانی از دانشکده الهیات و معارف اسلامی، ولی الله دبیدی روشن و الهه طالبی از دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی ، حشمت الله علی نژاد، رحمان حسین زاده و شهرام قاسمی میر از دانشکده شیمی، حمید ابهری و علی اکبر جعفری از دانشکده حقوق و علوم سیاسی مرتضی قربان زاده آهنگر از دانشکده فنی و مهندسی و نیز احمد احمدپور، حسین فخاری و میثم شیرخدایی از دانشکده علوم اقتصادی و اداری مورد تجلیل قرار گرفتند.
همچنین در این مراسم حیدر جانعلی زاده چوب بستی، رحیم بردی آنامرادنژاد و قدسیه رضوانیان از دانشکده علوم انسانی و اجتماعی، اباصلت حسین زاده کلاگر، علی اکبر آشکاران، حسین میلانی و علیرضا خصالی از دانشکده علوم پایه و حسین جعفری و علی تقوی از دانشکده علوم ریاضی تجلیل شدند.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه مازندران در این مراسم ضمن اشاره به نامگذاری شعار هفته پژوهش با عنوان:'پژوهش فناوری، عزم ملی، رویکرد جهانی' گفت: براساس ابلاغ ستاد ملی هفته پژوهش، مراسم هفته پژوهش استانی و کشوری را برگزار می کنیم تا از پژوهشگران برتر و دستاوردهای آنان قدردانی نماییم
مسلم منصور لکورج، ارتباط بین پژوهش و فناوری و صنعت را امری مهم و ضروری ارزیابی کرد و در خصوص اهمیت پژوهش بیان داشت: پژوهش را بایستی از مدرسه فرهنگ سازی کرد و برای دانشگاه خیلی دیر است.
وی سپس به بیان میزان تولید علم در جهان پرداخت و سهم ایران را در تولید علم جهانی کمتر از دو درصد خواندو افزود: این در حالی است که سهم دانشگاه مازندارن در منطقه 7 / 29 درصد می باشد و ما هم اکنون با 39 هزار و 573 مقاله بالاتر از کشور ترکیه قرار داریم.
وی به رتبه بندی دانشگاه ها براساس موسسه یوراپ اشاره کرد و گفت: دانشگاه مازندران در آخرین رتبه بندی این موسسه، رتبه 24 در کل دانشگاه های ایران و رتبه 18 در بین دانشگاه های زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را کسب نموده است.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه مازندران در پایان سخنانش به تدوین سند راهبرد پژوهشی دانشگاه که در سال 93 صورت گرفت اشاره کرد و در این خصوص از اعضای هیات علمی دانشگاه و بویژه از معاونان پژوهشی دانشکده ها تقدیر و تشکر کرد.
7328/6097

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال