معاون نهاد کتابخانه های عمومی کشور :

وضعیت کتابخوانی در کشور اسفناک است

ساری – ایرنا -معاون امور استان ها، مجلس و مشارکت های نهاد کتابخانه های عمومی کشور وضعیت کنونی کتابخوانی در کشور را اسفناک دانست و گفت: زنگ خطر پایین بودن سرانه کتابخوانی به صدا در آمده است .

حجت الاسلام سید محمد رضا واحدی روز چهارشنبه در آیین معارفه مدیر کل جدید کتابخانه های عمومی مازندران در ساری افزود : با مقایسه وضعیت کتابخوانی در کشورهای هسایه شاهدیم که ایران از وضع خوبی در این زمینه برخودار نیست .
وی از ایرانیان به عنوان ملت فرهیخته و فرهنگی نام برد و ادامه داد : با وجود این فرهنگ غنی ، پایین بودن وضعیت کتابخوانی و بی رغبتی به خواندن کتاب درمیان مردم و مسولان اسفناک است .
معاون نهاد کتابخانه های عمومی کشور با اظهار این که برخی دسترسی مردم به انواع اطلاعات از طریق شکه های اجتماعی مجازی را عاملی در بی رغبتی به مطالعه و کتابخوانی می دانند ، گفت : در کشورهای پیشرفته دنیا با وجود دسترسی به اطلاعات از طریق شبکه های اجتماعی ، مردم از کتاب و کتابخوانی غافل نشده اند .
وی با تاکید بر اینکه کتاب منبع غنی و درست اطلاعات به شمار می رود ، افزود : هیچگاه برای این منبع غنی جایگزینی وجود نخواهد داشت .
واحدی از کتابخانه های عمومی به عنوان یکی از مهم ترین نهادهای اجتماعی نام برد و گفت : متاسفانه این نهاد در کشورمان از جایگاه شایسته ای برخوردار نیست .
وی کتابخانه ها را پشتیبان علمی و فکری جامعه معرفی کرد و افزود : کتابخانه نهاد بنیادین در ارتقای علمی به شمار می رود و به همین خاطر از آن به عنوان دانشگاه مردم نام برده می شود.
در این مراسم از زحمات 15 ماهه عبدالحسین باقری سرپرست امور کتابخانه های عمومی مازندران قدردانی و مرتضی عمرانی به عنوان مدیر کل جدید کتابخانه های عمومی این استان معرفی شد .ک/3
2096/1654

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال