فرماندار چالوس از کلرسنجی نشدن آب شرب 51 درصد روستاهای این شهرستان انتقاد کرد

نوشهر - ایرنا - فرماندار چالوس با اشاره به نقش آب شرب در سلامتی افراد ضمن تاکید به ضرورت نظارت بر روند توزیع و کیفیت آب شرب،از کلرسنجی نشدن آب شرب بیش از 51 درصد روستاهای چالوس انتقاد کرد و گفت از 20 هزار کلرسنجی در سال 93 حدود 10 هزار مورد نامطلوب گزارش شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد ناصر زندی روز دوشنبه در دومین جلسه کارگروه سلامت شهرستان چالوس اظهار داشت: پایش و پیمایش آب های روستایی باید به طور مرتب از سوی سازمان آب و فاضلاب روستایی در مناطق زیر پوشش این اداره انجام شود ولی متاسفانه بسیاری از روستاها بعد از گذشت چندین سال هنوز زیر پوشش آب و فاضلاب روستایی قرار نگرفته اند.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به نزدیک شدن به فصل گرما و افزایش حضور گردشگران به ویژه در روستاهای شهرستان، لازم است علاوه بر تسریع در زیر پوشش قرار دادن روستاها از سوی آب و فاضلاب روستایی، شوراها و دهیاری ها با معرفی میرآب و تدارک آموزش های لازم برای کلرزنی، در خصوص افزایش کیفیت آب شرب روستاها اقدام کنند.
فرماندار چالوس با اشاره به اهمیت سلامتی افراد جامعه افزود: با شوراها و دهیاران روستاهایی که در تعیین و معرفی میرآب برای آموزش تعلل کنند برخورد جدی خواهد شد و آنها باید پاسخگوی وضعیت سلامت روستاییان و گردشگران باشند.
مدیر شبکه بهداشت و درمان چالوس نیز در این جلسه اظهار داشت: با توجه به فرارسیدن فصل گرما و حضور گردشگران در شهرستان، سالم بودن آب شرب و غذا از اهمیت خاصی بر خوردار است، تا از بروز بیمارهای فراگیر جلو گیری شود.
حدیث گردکلی تصریح کرد: در سال 93 تعداد 313 مورد نمونه برداری از آب شهری صورت گرفت که تمامی آنها مطلوب بود ولی 738 مورد نمونه برداری از آب روستایی 608 مورد مطلوب گزارش شد و همچنین از چهار هزار و 890 کلر سنجی آب شهری چهار هزار و 669 مورد مطلوب ولی از 20 هزار آب روستایی فقط 10 هزار مورد کلر سنجی مطلوب انجام شده بود.
وی به بازدیدهای مشترک کارشناسان این اداره و کارشناسان آب و فاضلاب شهری و روستایی از مناطق مختلف اشاره کرد و افزود: بسیاری از روستاها نیاز به مرمت و بازسازی شبکه آب شرب دارند تا از نفوذ آلودگی به آب مصرفی مورد نیاز مردم جلوگیری شود.
وی نظارت مستمر بر کلرزنی و آموزش میرآبها را ضروی دانست و خواستار برخورد با یخ فروشی های غیر مجاز و دستفروشان غیربهداشتی مواد غذایی شد و بر ضرورت تشدید نظارتها بر روند تهیه و توزیع مواد غذایی و فرآورده های دامی در شهرستان گردشگر پذیر چالوس تاکید کرد.ک/3
1295/ 1501/1899

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال