فوتبالیست های مازندرانی حاضر در جام ملت های آسیا را بشناسید

ساری – ایرنا – مسابقات فوتبال جام ملت های آسیا به میزبانی استرالیا در شرایطی از 21 آذرماه آغاز می شود که همه نگاه های فوتبال دوستان مازندرانی به 3 فوتبالیست جوان مازندرانی همراه این تیم ملی است .

به گزارش خبرنگار ایرنا ،'امید ابراهیمی' ، 'مرتضی پورعلی گنجی 'و 'رامین رضاییان' ، مازندرانی هایی هستند که تیم ملی فوتبال ایران را در جام ملت های آسیا همراهی خواهند کرد .
توقع فوتبالدوستان مازندرانی از حدود 50 بازیکن مازندرانی شاغل در تیم های لیگ برتری البته به مراتب بیشتر این تعداد است .
هر چند فوتبال مازندران سال ها است از داشتن تیمی در لیگ برتر محروم است اما هستند بازیکنانی که با تکیه بر توانایی ها و استفاده صحیح از استعدادهای خود،بار فوتبال این استان را در کشور به دوش می کشند تا آرزوهای مازندرانی ها را در یکی از معتبرترین آوردگاه های فوتبال ملی به ثمر برسانند .
بر خلاف انتظارات فوتبال دوستان مازندرانی ، در فهرست اعلام شده کارلوس کروش ، خبری از 'حنیف عمران زاده' ، 'رحمان احمدی' ، 'شجاع خلیل زاد' و بسیاری دیگر از فوتبالیست های درجه اول کشور نیست .
کروش از مدتی قبل و با عدم دعوت از' محمدرضا خلعتبری'، بی میلی خود به استفاده از این مهاجم گلزن رامسری را ثابت کرده بود .
' امید ابراهیمی' که متولد روستای زرندین شهرستان نکا است حتی اگر امسال در تیم استقلال تهران هم عضویت نداشت باز می توانست مسافر استرالیا باشد .
درخشش چشم نواز او در ترکیب تیم فوتبال سپاهان که تداومی چند ساله داشت،عاملی برای فراخواندن او به تهران توسط 'امیر قلعه نویی' بود . استقلال اگر چه در این فصل حال و روز خوشی ندارد و در برزخی سخت دست و پا می زند اما در همین تیم دست و پا شکسته قلعه نویی ، ابراهیمی نقشی موثر دارد و با بازی های درخشان و گل های زیبایی که به ثمر می رساند، خود را به دل های هواداران این تیم چسبانده است.
ابراهیمی اعتماد کروش را جلب کرده و اگر چه برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی تیم ملی رقیبی سرسخت مانند 'جواد نکونام' دارد اما باید امیدوار بود که سرمربی پرتغالی تیم ملی حداقل برای دقایقی هم که شده از این بازیکن مازندرانی در ترکیب تیم ملی استفاده کند چرا که اطمینان داریم ابراهیمی می تواند در همین مدت زمان اندک هم قابلیت های فراوان خود را نشان داده و خود را از نیکمت ذخیره های تیم ملی جدا کند .
علاوه بر ابراهیمی ، 'مرتضی پورعلی گنجی' هم موفق به قرار گرفتن در فهرست نهایی بازیکنان اعزامی با جام ملت های آسیا قرار گرفته است .
یکی از نکاتی که امیدواری ها به بازی کردن این بازیکن جوان بابلی در تیم ملی بیشتر کرده است ، سپردن پیراهن شماره هشت تیم ملی به پورعلی گنجی است .
سابقه ترکیب های کروش با تیم ملی ایران نشان می دهد این مربی پرتغالی میانه خوبی با ریسک کردن ندارد و ترجیح می دهد از بازیکنان امتحان پس داده ای که شناخت کاملی از آن ها دارد در ترکیب تیم استفاده کند .
با این پیش زمینه از کروش احتمال حضور بازیکن بابلی تیم فوتبال نفت تهران در ترکیب تیم ملی حتی برای دقایقی کوتاه هم ضعیف است اما این نکته را هم نباید فراموش کرد که کروش اعتقاد فراوانی به تمرینات تیم ملی دارد و یکی از ملاک های اصلی وی برای بازی گرفتن از بازیکنان ، آمادگی آن ها در اردوها است .
به همین دلیل است که وی اصرار زیادی برای برگزاری اردوهای متوالی و بلند مدت دارد . خوب بودن زیاد پورعلی گنجی در تمرین و اردوها نکته ای است که کسی اطلاعی از آن ندارد و شاید در آن صورت باشد که جوان آینده دار مازندرانی بتواند خود را به ترکیب بازیکنان راه یافته به زمین فوتبال در جام ملت های استرالیا برساند .
'رامین رضاییان ' دیگر مازندرانی حاضر در جام ملت های آسیا است که با پیراهن راه آهن موفق به جلب اعتماد مربی پرتغالی تیم ملی شده و امیدوار است بتواند در پست دفاع به ترکیب اصلی تیم ملی رسیده و حضور در این مسابقات معتبر را تجربه کند .
تیم ملی فوتبال ایران در اولین مسابقه خود در جام ملت های آسیا به میزبانی استرالیا ، 21 دی ماه به مصاف بحرین خواهد رفت . ک/4
7331/608
میثم محسنی کوتنایی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال