600 فیلمساز برای جشنواره بین المللی وارش فیلم ارسال کردند

ساری - ایرنا - دبیر هشتمین جشنواره بین المللی وارش گفت : 600 فیلمساز برای این جشنواره فیلم ارسال کردند.

'عباسعلی ابراهیمی ' روز دوشنبه در جلسه شورای برگزاری هشتمین جشنواره بین المللی فیلم وارش که در مجتمع سینمایی ارشاد بابل با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران برگزار شد افزود : یک هزار و 98 فیلم از سراسر کشور و 110 فیلم از کشورهای مختلف دنیا، به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.
وی استقبال از جشنواره امسال را در مقایسه با دوره های گذشته، کم نظیر توصیف کرد و گفت: 600 فیلمساز آثارشان را به جشنواره امسال وارش ارسال کرده اند که در هفت دوره برگزار شده، سابقه نداشته است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران بر ضرورت میزبانی شایسته این رویداد که تنها جشنواره سینمایی مازندران و یکی از مهمترین رویدادهای فیلم کوتاه در کشور محسوب می شود تاکید کرد و گفت: عزم و همدلی ایجاد شده برای برگزاری مطلوب هشتمین جشنواره وارش، رویدادی خاطره انگیز و موثر را برای فیلمسازان رقم خواهد زد.
در ادامه این جلسه، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران، جشنواره وارش را متعلق به اهالی سینما توصیف کرد و گفت: همه مسئولان مرتبط استانی، به ویژه شهر بابل باید برای آبرومند برگزار شدن وارش پای کار بیایند.
وی به رویدادهای بزرگی نظیر کنگره سرداران و 10 هزار و 400 شهید استان، کنگره بین المللی ابن شهرآشوب ساروی، جام جهانی باشگاه های کشتی و جشنواره بین المللی فیلم یاس که در دولت تدبیر و امید به میزبانی مازندران برگزار شد اشاره کرد و افزود: این استان نشان داده که توانمندی و قابلیت بسیاری برای میزبانی شایسته رویدادهای فرهنگی و هنری دارد.
یونسی افزود: مسئولان شهرستان بابل باید فضای شهری مناسبی را در ایام برگزاری جشنواره وارش فراهم کنند.
' دلاور بزرگ نیا ' مدیرکل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری مازندران نیز داوران انتخاب شده در جشنواره وارش را یک امتیاز برای بیان کیفیت این رویداد توصیف کرد و گفت: مجتمع سینمایی بابل ظرفیت بسیاری برای میزبانی رویدادهای سینمایی دارد می تواند مرکزی برای جریان بخشی به تولید و دیدن فیلم در مازندران باشد.
' علی شادمان ' مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران ، مرمر فیروزپور عضو شورای شهر بابل و ایرج نیاز آذری به نمایندگی از نمایندگان مردم بابل در مجلس نیز دیدگاه های خود را پیرامون جشنواره وارش بیان کردند.ک/2
608

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال