رییس دانشگاه صنعتی بابل خواستار افزایش بودجه آموزش عالی شد

ساری-ایرنا- رییس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خواست تا سهم آموزش عالی را در بودجه کشور افزایش دهند.

' جواد واثقی ' روز پنجشنبه در نشست بررسی مسایل و مشکلات دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مازندران با حضور اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در محل دانشگاه مازندران واقع در بابلسر ، گفت : دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در زمینه رفع نیازهای جامعه کارهای اساسی و منحصر بفردی انجام داده است که از جمله آن طرح تصفیه شیرابه زباله و تبدیل آن به آب کشاورزی بوده که به مرحله اجرایی رسیده است.
وی با اظهار این که دانشگاه نوشیروانی در زمینه علمی قطب اول کشور است ، افزود : پیل سوختی با توان هفت کیلو وات در این دانشگاه تولید شده است.
واثقی گفت : دانشگاه نوشیروانی در زمینه تولید برق از امواج دریا که قراردادش با صنعت منعقد شده و همچنین در زمینه هیدروفورمینگ و مخابرات دریایی هم کارهای اساسی انجام داده است که از دیگر افتخارات این دانشگاه محسوب می شود.
وی افزود : اگر دانشگاه مورد حمایت قرار گیرد به طور یقین افتخارات دیگری نیز از لحاظ علمی در سطح کشور رقم خواهد خورد.
واثقی کمبود نیروی انسانی کارشناسی را از جمله مشکلات اساسی دانشگاه برشمرد و گفت : در سال های گذشته بدون کار کارشناسی نیروهایی جذب شدند که کارآمد نیستند.
وی افزود : علی رغم افتخاراتی که دانشگاه نوشیروانی بابل کسب کرد در حال حاضر با مشکلاتی مواجه هستیم که یکی از آنها تخصیص اعتبار ات است که کفایت نمی کند.
او ادامه داد : مجموع فضای آموزشی و تفریحی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل 60 هزار متر مربع است که 17 هزار متر مربع آن در حال ساخت است.
رییس دانشگاه نوشیروانی بابل گفت : این دانشگاه دارای شش هزار دانشجو است که یکهزار نفر از آنان در مقطع تحصیلات تکمیلی در حال تحصیل هستند.
وی تعداد اعضای هیات علمی تمام وقت و بورسیه این دانشگاه را 200 نفر اعلام کرد.
اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی دیروز برای بررسی وضعیت دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مازندران به این استان سفر کردند.ک/2
7328/1654

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال