برای حضور در لیگ دسته سوم فوتبال کشور

محمد قربانیان سرمربی تیم فوتبال دریای بابل شد

ساری - ایرنا - مدیرعامل تیم فوتبال دریای بابل گفت : هدایت این تیم در فصل آینده لیگ دسته سوم فوتبال کشور به ˈ محمد قربانیان ˈ مربی جوان فوتبال مازندران سپرده شد .

ˈ غلامعلی دشتی ˈ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : قربانیان سابقه مربیگری در تیم های شهرداری امیرکلا،مازیران ساری،پیام کلارآباد چالوس،پیام بابل، نیما چمستان نور و خونه به خونه امیرکلا را دارد.
وی بیان کرد : یکی از اهداف اصلی باشگاه دریای بابل، روانه کردن تیمی قدرتمند در لیگ دسته سوم و کسب جواز صعود به رقابت های لیگ دسته دوم فوتبال کشور است .
مدیرعامل تیم فوتبال دریای بابل افزود : تمرینات تیم دریای بابل از امروز آغاز و امیدواریم با جذب بازیکنان شاخص و مورد هدف کادر فنی در کنار حمایت همیشگی هواداران ، خواسته هواداران فوتبال بابل برای رسیدن به سطوح اول فوتبال کشور را عملی کنیم .
شهر بابل با تیم دریای این شهر که قدمتی چند دهه ای دارد ، فصل گذشته موفق به کسب جواز حضور در لیگ دسته سوم فوتبال کشور شد و این تیم ریشه دار و قدیمی به یقین حمایت کامل هواداران فوتبال این شهر را جلب خواهد کرد .
شهرستان بابل به جز تیم دریا، تیم دیگری به نام خونه به خونه دارد که در فصل گذشته موفق شد با هدایت فرشاد پیوس به لیگ دسته دوم فوتبال کشور صعود کند .
این تیم با حمایت مالی مناسبی که از آن برخوردار است ، برای لیگ دسته دوم فوتبال کشور ، علاوه بر تمدید قرارداد با پیوس، از ˈمحسن عاشوریˈ هافبک سابق تیم ملی ، ˈ مهران نجفیˈ ، ˈمهران برزگرˈ ، ˈمحمدعلی نوروزیˈ و ˈ حسن خطیر ˈ مربیان نامدار و با تجربه مازندران در کادر فنی استفاده خواهد کرد .
تمدید قرارداد فرشاد پیوس با تیم فوتبال خونه به خونه بابل برای هدایت این تیم در لیگ دسته دوم فوتبال کشور، می تواند خبری امیدوار کننده برای فوتبال مازندران باشد.
شاید تداوم حضور این مربی نام آشنا در مازندران ، اتفاق عجیب و غریبی به حساب نیاید و ظرفیت فوتبال مازندران با حجم بالای بازیکنان لیگ برتری اش،بالاتر از این ها تصور شود اما نباید فراموش کرد، پیوس مربی گمنام و درجه چندمی در فوتبال ایران نیست و علاوه بر سابقه غیرقابل انکار و فراموش نشدنی در دوران فوتبالیش، نتایج قابل قبولی نیز در زمان مربیگری اس کسب کرد .
اگر چه پیوس آن گونه که انتظار می رفت نتوانست در زمانی مربیگری اش بدرخشد و شمه ای از فرشاد آقای گل به یادماندنی را در اذهان زنده کند اما باز هم کارنامه فرشاد مربی در سال های اخیر، آنقدر تاریک و سیاه نیست که نتوان به آینده امیدوار بود .
تیم های شهید قندی یزد، شموشک نوشهر،تراکتورسازی تبریز،هما،برق شیراز ،گل گهر سیرجان و صنعت ساری ، تیم هایی هستند که پیوس حضور در این تیم ها به عنوان سرمربی را تجربه کرد .
تیم فوتبال خونه به خونه بابل که آخرین ایستگاه پیوس به عنوان مربی بود در ابتدای حضور این مربی حال و روز مساعدی نداشت و انتظار نمی رفت بتواند در ادامه رقابت ها ، تبدیل به تیمی مدعی و قابل اعتنا باشد اما معجزه پیوس آغاز شد و رفته رفته از حجم مشکلات تاکتیکی و بدنی تیم کاسته شد.
خونه به خونه اگر چه در زمان پیوس هم نتایج ضعیفی گرفت اما توانست با غلبه بر مشکلات به نتایج دلخواه رسیده و به تیمی مدعی تبدیل شود .
در کنار همه شرایط مناسبی که برادران حسن زاده، مالکان باشگاه خونه به خونه برای موفقیت تیم فوتبال این باشگاه فراهم کرده بودند، نمی توان به آسانی از کنار نام بزرگ پیوس به سادگی گذشت و باید پذیرفت فقدان حضور مربیان کاربلد و نام آشنا، بخشی از مشکل و حلقه مفقوده فوتبال مازندران برای رسیدن به سطح اول کشور است .
در لیگ فصل گذشته دسته سوم فوتبال کشور ، پنج تیم از مازندران حضور داشتند که به جز یک تیم ، همه آن ها در ابتدای فصل حداقل انتظار بقا در جدول لیگ را داشتند که در پایان به جز تیم صعود کرده خونه به خونه ، همه آن ها به مرحله اول لیگ دسته سوم سقوط کردند .
برخی مدعی اند تیم فوتبال خونه به خونه بابل به دلیل نداشتن مشکلات مالی ، موفق به کسب این افتخار شد اما در همین رقابت ها ، یک تیم مازندرانی مالکی به مراتب متمول تر از تیم خونه به خونه بابل داشت و هزینه هایی انجام داد که شاید نظیر آن حتی در تیم های لیگ دسته اولی نیز مشاهده نشود.
محکم کردن جا پای تیم در لیگ کشور، احتمالا هدف کوتاه مدت مدیران این تیم تازه تاسیس بود و از این پس انتظار می رود بخشی از انرژی تیم فوتبال این باشگاه و مربی کاربلدش، صرف استعدادیابی از بازیکنان منطقه شود.
در آن صورت است که شهر بابل می تواند در آینده به منطقه ای دارای استعداد جوشان با ستاره های همیشگی فوتبال تبدیل شود.ک/4
7331/608

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال