مشکلات طلبکاران کارخانه ورشکسته چیت سازی بهشهر بررسی شد

ساری – ایرنا - جلسه بررسی و حل مشکلات مربوط به طلبکاران کارخانه ورشکسته چیت سازی بهشهر با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران و نماینده مردم بهشهر درمجلس شورای اسلامی برگزار شد .

به گزارش خبرنگار ایرنا ، نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی روز شنبه در این جلسه که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد ، گفت : کارخانه چیت سازی بهشهر مالک زمین های متعددی بود که پس از اعلام ورشکستگی ، از طرف بانک ها و برخی دستگاه های طلبکار توقیف شد .
ˈ احمدعلی مقیمی ˈ یکی از راه های حل مشکلات پرداخت بدهی های این واحد صنعتی ورشکسته را فروش زمین ها و تبدیل آن ها به پول دانست و در عین حال گفت:برای رسیدن به چنین هدفی ، اولین قدم فروش زمین ها با خارج کردن آن ها از توقیف دستگاه های دولتی است .
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود : با توجه به مساحت زیاد زمین های متعلق به چیت سازی ، با فروش آنها علاوه بر پرداخت تمام بدهی های کارخانه ، می توان با مازاد آن در شهرک صنعتی و برای ایجاد یک واحد تولیدی ، سرمایه گذاری کرد .
مقیمی ادامه داد : اولویت اصلی مدیران شهرستان ، پرداخت بدهی های بخش های مختلف به خصوص کارگران کارخانه است.
معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران نیز در این جلسه بر حل هر چه سریعتر مسایل کارخانه چیت سازی بهشهر تاکید کرد و گفت : با توجه به صورت جلسه سال گذشته استانداری مازندران که با حضور طلبکاران و دستگاه های دولتی برگزار شد ، مقرر شد اقدامات اجرایی برای رفع مشکلات در کمترین زمان ممکن صورت گیرد .
ˈعلی یونسی ˈاظهار کرد : زمین های توقیف شده کارخانه چیت سازی بهشهر در سال های اخیر با افزایش قیمت مواجه شده اند که این مورد می تواند به شتاب بخشی حل مشکل پرداخت مطالبات این واحد صنعتی کمک کند .
فرماندار بهشهر نیز در این جلسه گفت : ورشکستگی این واحد صنعتی صدمات جبران ناپذیری به اقتصاد بهشهر وارد کرد که تاکنون موفق به برطرف کردن آسیب های وارده ناشی از آن نشده ایم .
ˈمحمد تقی نورزادˈ افزود: پول ناشی از فروش 8.5 هکتار از زمین های کارخانه چیت سازی برای پرداخت مطالبات بانک ملی، تامین اجتماعی و دارایی در نظر گرفته شده که باید نخست با رفع توقیفات در راستای کارشناسی، واگذاری و قیمت گذاری و فروش آن اقدام شود .
وی گفت: زمین هایی برای ارائه به طلبکاران بخش خصوصی و کارگران مشخص شده که امیدواریم با رفع توقیفات در زمینه واگذاری اقدام کنیم.
در این جلسه برای رفع توقیف زمین ها از طرف دستگاه های دولتی و همچنین نحوه واگذاری زمین ها به طلبکاران تصمیم گیری شد .
کارخانه چیت سازی بهشهر که دارای سابقه ای بیش از 70 سال است ، در سال های گذشته و به دلیل بدهی های فراوان و فرسوده بودن دستگاه ها، تعطیل و به صورت رسمی ورشکستگی خود را اعلام کرد .ک/3
7331/402

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال