نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی :

دولت اجرای طرح مترو تهران به آمل را تضمین کرده است

ساری- نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی گفت : طرح انتقال ادامه خط متروی تهران به شهرستان آمل در ردیف اعتباری دولت قرار گرفته و دولت اجرای این طرح بزرگ زیربنایی را تضمین کرده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ˈ عزت اله یوسفیان ملا ˈ روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری آمل افزود : خوشبختانه اجرای این طرح مهم زیربنایی در دولت تصویب و دارای کد و ردیف اعتبار ملی شده است.
وی ادامه داد : وزیر راه وشهرسازی برای اجرای پروژه متروی تهران به آمل دستور ویژه داده و پیش بینی می شود تا بزودی اجرای این طرح مهم با حضور مسوولان کشوری آغاز شود.
نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخشی از مطالعات اجرای انتقال خط متروی تهران از رودهن به لاریجان و آمل انجام شده است ، گفت : در همین ارتباط هفته آینده یک گروه از شرکت متروی تهران برای تعیین وضعیت و مسیرهای پیشنهادی به آمل سفر خواهند کرد.
وی با اشاره به اینکه پیش از این نمایندگان بابل هم در ارتباط با خط متروی تهران به آمل و امتداد آن به شهرستان بابل خواستار اجرایی شدن پروژه شده بودند ، اضافه کرد : به علت گران بودن زمین های مسیر انتقال خط مترو از آمل به بابل ، برای دولت هزینه های زیادی را به همراه خواهد داشت و دولت و نمایندگان بابل متقاعد شدند که خط انتقال راه آهن شیرگاه به بابل به طول 15کیلومتر امتداد یابد که بزودی اجرایی خواهد شد.
یوسفیان ملا با ابراز تاسف از این که عده ای اجرای طرح بزرگ مترو به آمل را در حد خواب و خیال می دانستند و اکنون با حمایت ویژه دولت این مهم به واقعیت تبدیل شده است ، ابراز امیدواری کرد : با پشتیبانی کامل دولت از این طرح مهم در شهرستان آمل ، مزایای آن نصیب تمامی مردم مازندران خواهد شد.
این نماینده مجلس گفت : با اجرایی شدن متروی تهران به آمل ، مدت زمان سفر تهران به این شهرستان از حدود دو ساعت و 30 دقیقه کنونی به 33 دقیقه کاهش خواهد یافت.
یوسفیان ملا اضافه کرد : خط متروی تهران به ˈ آبعلی ˈ و سپس در نقطه ای از ˈ لاریجان ˈ و انتهای مسیر در ابتدای ورودی روستای ˈ ترک کلا ˈ خواهد بود.
وی افزود : در سال های اخیر اقدام های خوبی برای توسعه راه های مازندران ، بویژه برای تعریض و چهارخطه کردن جاده پر تردد هراز صورت گرفته است و امسال هم دولت برای مراحل پایانی تعریض و چهارخطه شدن این جاده حدود یکهزار میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده است.ک/2
7327/1654

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال