سرمایه گذاری صنعتی در محلات 50 درصد افزایش یافت

خمین - ایرنا - رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت محلات گفت: حجم سرمایه گذاری در بخش صنعت این شهرستان در یک سال اخیر 50 درصد افزایش یافت.

«رضا ملکی» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: سال گذشته چهار هزار و 86 میلیون ریال در بخش صنعت این شهرستان سرمایه گذاری شد که این میزان سرمایه گذاری در سال قبل از آن، 2 هزار و 160 میلیون ریال بوده است.
وی اظهار داشت: با این میزان سرمایه گذاری صنعتی، زمینه اشتغال 156 نفر در این شهرستان فراهم شده است.
ملکی ادامه داد: پارسال 13 پروانه بهره برداری در این شهرستان صادر شد که نسبت به سال قبل، پنج پروانه افزایش نشان می دهد.
وی عنوان کرد: در یک سال گذشته، 38 جواز تاسیس در این شهرستان صادر شد که برآورد سرمایه گذاری این واحدها بیش از 17 هزار میلیون ریال است.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت محلات گفت: مهمترین جوازهای صادر شده در زمینه فرآوری سنگ، تولید کاغذ از سنگ و مواد شیمیایی است که بهره برداری از این طرح ها اشتغال 656 نفر را فراهم می کنند.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت محلات گفت: یک شهرک صنعتی، یک ناحیه و 2 قطب صنعتی در محلات وجود دارد که 287 واحد صنعتی در آن ها فعالیت می کنند.
ملکی افزود: در این واحدهای صنعتی حدود چهار هزار فرصت شغلی فراهم شده است.
وی گفت: 115 واحد معدنی در محلات وجود دارد که 75 واحد آن فعال است و 62 واحد در حوزه سنگ تراورتن فعالیت می کنند.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت محلات افزود: سهم 50 درصدی اقتصاد محلات در زمینه تولید سنگ ‌های خام و تزئینی توانسته رونق اقتصادی مناسبی را برای این شهرستان رقم بزند.
محلات واقع در جنوب استان مرکزی و در 262 کیلومتری جنوب غربی پایتخت کشور است که 55 هزار نفر جمعیت دارد و شهرت آن در حوزه تولید سنگ تزئینی، گل و گیاه زینتی و تریکو است.
7277/3075

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال