شهروندان از شنا در محدوده بندهای انحرافی مرکزی پرهیز کنند

اراک - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان مرکزی گفت: شنا در محدوده سدها و بندهای انحرافی این استان به علت احتمال خطر غرق شدگی، ممنوع است.

«عزت الله آمره ای» روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تاسیسات آبی همچون دریاچه سدها محل مناسبی برای شنا نیست و با توجه به شدت بارش ها و پر شدن بیشتر سدها و بندها باید از نزدیک شدن به این سازه خودداری شود.
وی اظهار داشت: همه ساله با آغاز فصل گرما و به ویژه در روزهای پایانی هفته و روزهای تعطیل، شماری از شهروندان بدون توجه به علایم هشدار دهنده و اطلاعیه های مکرر، در دریاچه سدها و نیز بندهای انحرافی شنا می کنند که این سهل انگاری و بی توجهی، موجب بروز خسارت های جانی و مالی فراوان برای مردم می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان مرکزی از شهروندان درخواست کرد: برای حفظ سلامت خود و خانواده نسبت به علایم هشدار دهنده توجه جدی داشته باشند.
وی اظهار داشت: در صورت بروز هرگونه حادثه ای، مسوولیت آن متوجه خود اشخاص است و این شرکت در این خصوص هیچ گونه مسئولیتی ندارد.
استان مرکزی یک هزار و 700 سد خاکی، تنظیمی، بند انحرافی و دایک دارد که توسط آب منطقه ای، جهاد کشاورزی و منابع طبیعی ساخته شده است.
6991/3075

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال