سامانه بارشی جدید استان مرکزی را فرا می گیرد

اراک - ایرنا - مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: سامانه بارشی جدید این استان را تا 2 روز آینده فرا می گیرد.

«رضا مرادی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بررسی ها حاکی از ناپایداری های ضعیف در تراز میانی جو طی امروز (چهارشنبه) است که بر اساس آن ضمن رشد ابر احتمال رگبارهای پراکنده در برخی نقاط استان به ویژه مناطق شمالی پیش بینی می شود.
وی بیان کرد: فردا (پنجشنبه) وضعیت هوای استان پایدار است و بر اساس آخرین خروجی مدل های پیش یابی هواشناسی یک سامانه ناپایدار بارشی از اواخر وقت پنجشنبه از نواحی غرب و شمال غرب وارد کشور می شود که به تدریج استان مرکزی را از روز جمعه تحت تاثیر قرار می دهد.
مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی ادامه داد: بر این اساس برای روز جمعه و شنبه هفته آینده بارش هایی به صورت برف و باران پیش بینی شده است و به دلیل سرد بودن هسته این سامانه احتمال برف در بیشتر مناطق وجود دارد.
وی اظهار داشت: دمای هوا تا روز جمعه روند افزایشی خواهد داشت و از روز شنبه دمای هوا با عبور این سامانه سرد می شود.
مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی افزود: ساوه با بیشینه دمای 17 و یک دهم درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین و کمیجان با کمینه دمای چهار و 2 دهم درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین شهر این استان در 24 ساعت گذشته بوده است.
249 و 9 دهم میلیمتر بارندگی در سال زراعی جاری (اول مهرماه امسال) تاکنون در استان مرکزی به ثبت رسیده است.
3005/3075

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال