خیران خمین 40 میلیارد ریال به ساخت مدرسه کمک کردند

خمین - ایرنا - مدیر آموزش و پرورش خمین گفت: خیران این شهرستان در سال جاری 40 میلیارد ریال برای ساخت، تجهیز و تعمیر مدارس کمک کردند.

«عبدالرضا پیر حسینلو» روز یکشنبه در حاشیه اهدای یک دستگاه خودرو توسط خیر خمینی به آموزش و پرورش در گفت و گو با ایرنا، افزود: 2 واحد آموزشی امسال با کمک خیران مدرسه ساز در خمین ساخته شده و پژوهش سرای دانش آموزی نیز تکمیل و 15 مدرسه در این شهرستان ایجاد و تعمیر شده است.
وی بیان کرد: مدرسه ابتدایی خیرساز هدایت در روستای ریحان از توابع خمین در زمینی به وسعت یکهزار و 670 متر مربع با زیربنای آموزشی یکهزار و 218 مترمربع در سه طبقه ساخته شده است.
مدیر آموزش و پرورش خمین افزود: این مدرسه دارای 9 باب کلاس درس، نمازخانه، سالن چندمنظوره، رصدخانه، کتابخانه، آزمایشگاه و سالن شرکت های دانش بنیان است.
پیر حسینلو گفت: مدرسه خیرساز هدایت با ظرفیت 270 دانش آموز در مدت 54 روز ساخته و در اول مهر امسال بهره برداری شد و برای ساخت آن 25 میلیارد ریال هزینه شده است.
وی طرح دیگر خیر ساز را دبستان در روستای شهابیه با 6 کلاس درس بیان کرد و افزود: این واحد آموزشی 2 طبقه با زیربنای 800 مترمربع در زمینی به مساحت یکهزار و 200 مترمربع در مدت چهار سال ساخته و در آبان ماه سال جاری بهره برداری شد.
مدیر آموزش و پرورش خمین گفت: خیران مدرسه‌ساز تاکنون همکاری خوبی برای ساخت مدرسه در خمین داشته‌اند اما کمبود زیاد در فضای آموزشی شهرستان نیازمند همت بیشتری از سوی آنان است.
وی یادآور شد: 30درصد مدارس این شهرستان توسط خیران مدرسه ساز ایجاد شده و مشارکت آنان در اجرای طرح های ساخت و تعمیر قابل تحسین است.
مدیر آموزش و پرورش خمین تصریح کرد: 12 واحد آموزشی، پنج باب نمازخانه و 2 سالن ورزشی توسط خیران مدرسه ساز در سال های اخیر در خمین ساخته شده و بخشی از تجهیزات آموزشی مدارس و هنرستان های این شهرستان نیز به همت نیکوکاران تامین شده است.
پیر حسینلو بیان کرد: 30 درصد مدارس شهری خمین مرمت و احیا شده و 30 درصد دیگر نیازمند بهسازی است.
در این آیین یک خودروی پژو به ارزش 700 میلیون ریال توسط خیر کارآفرین خمین به آموزش و پرورش اهدا شد.
شهرستان خمین از توابع استان مرکزی دارای 105 هزار نفر جمعیت با 18 هزار و 500 دانش اموز است.
7277/6013/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال