21 طرح آبخیزداری در استان مرکزی آماده بهره برداری است

اراک - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: 21 طرح آبخیزداری همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در این استان آماده بهره برداری است.

«عبدالحسین محمدی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این طرح ها با 81 هزار و 474 میلیون ریال اعتبار از محل منابع ملی در شهرستان های تفرش، خنداب، شازند، محلات، دلیجان، خمین، اراک، ساوه و زرندیه به بهره برداری می رسد.
وی ادامه داد: بهره برداری از این طرح ها برای سه هزار و 786 نفر از مردم شهرستان های مختلف استان مرکزی به صورت غیر مستقیم اشتغال به همراه دارد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی خاطرنشان کرد: بهره برداری از طرح مرمت آبخیزداری حوزه های آبخیز سد الغدیر، طورگیر، نهرمیان، بزیجان، جاسب و حوزه آبخیز شهری خمین در دهه فجر انجام می شود.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی افزود: طرح عملیات آبخیزداری حوزه های جاسب، ایمانلو، ده کلبی، آبخیز شهری آشتیان و آبخیز پانزده خرداد نیز در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.
محمدی خاطر نشان کرد: این طرح ها در راستای کنترل روان آب ها، تغذیه سفره های زیر زمینی، کاهش سیلاب، حفظ و افزایش پوشش گیاهی، کاهش فرسایش خاکی و افزایش تولید علوفه مراتع استان مرکزی اجرا شده است.
استان مرکزی با 29 هزار و 530 کیلومتر مربع وسعت، حدود یک و 82 صدم درصد از مساحت کشور را به خود اختصاص داده که 70 درصد آن را عرصه های منابع طبیعی تشکیل می دهد.
1955/6013/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال