استاندار مرکزی:

داشته های معنوی اربعین سرمایه مهم نظام اسلامی است

اراک - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: داشته های معنوی اربعین سرمایه مهم نظام اسلامی است که باید روز به روز در جامعه بسط یابد.

به گزارش ایرنا، سید «علی آقازاده» عصر یکشنبه در آیین تجلیل از 300 نفر عامل و دست اندرکار ستاد اربعین حسینی استان مرکزی افزود: افتخار استان مرکزی است که در ارایه خدمات به زایران اربعین حسینی موفق عمل کرده است.
وی اظهار داشت: راه اندازی کنسولگری موقت عراق در اراک یکی از فاکتورهای موفق ستاد اربعین حسینی استان مرکزی بود که برای کاهش بار ترافیکی ویزا در مرکز استان مستقر شد.
استاندار مرکزی توضیح داد: 60 هزار ویزا توسط این کنسولگری برای زایران استان مرکزی و سایر استان ها صادرشد که زمینه راه اندازی کنسولگری دایم را در استان هموار کرد.
آقازاده اضافه کرد: ارایه خدمات به زایران اربعین حسینی توسط مردم خیر و بدون حمایت دولت بوده است.
وی اظهار داشت: راهداری استان مرکزی برای ایام اربعین حسینی در داخل استان و در خارج استان خدمات قبال ملاحظه ای ارایه کرد و جای تقدیر دارد.
آقازاده افزود: اداره اتباع خارجی سرو سامان خوبی به وضعیت افراد ساکن در استان داد و ستاد بازسازی عتبات عالیات در کنار سایر دستگاه های اجرایی کار بزرگ و تاریخی سازی انجام داد.
وی اظهار داشت: رسانه های استان مرکزی انعکاس خبری مطلوبی از اربعین حسینی داشتند.
دبیر ستاد اربعین حسینی استان مرکزی نیز در این برنامه گفت: 250 مصوبه در این ستاد برای ارایه خدمات مطلوب به زایران مصوب شد.
«محسن امیدی» افزود: جا به جایی 100 هزار مسافر با 176 رام قطار، اعزام تیم پزشکی، اعزام 30 کار پزشکی و تهیه 300 هزار بطری آب آشامیدنی توسط خیران بخش هایی از خدمات ستاد اربعین حسینی در سال جاری در استان بوده است.
وی اظهار داشت: جا به جایی 15 هزار مسافر توسط 492 ناوگان حمل و نقل جاده ای استان، اعزام 150 دستگاه وسیله نقلیه به عراق، توزیع 115 هزار وعده غذا، ایجاد 48 موکب در شهرهای مهران، نجف، کربلا و مسیر منتهی به شهرهای عتبات عالیات از دیگر خدماتی بوده است که ستاد اربعین استان مرکزی انجام داد.
بیش از 57 هزار نفر از استان مرکزی در آیین پیاده روی اربعین امسال شرکت کردند.
6991/6013/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال