50 تن ماهی سردابی و گرمابی در محلات تولید شد

خمین - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی محلات گفت: 50 تن ماهی سردابی و گرمابی در 9 ماه امسال در این شهرستان تولید و روانه بازار مصرف شد.

«عبدالله محمودی » روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: این میزان مواد پروتئینی در 11 مزرعه پرورش با رها سازی 347هزار قطعه بچه ماهی تولید شده است.
وی اظهار داشت: تولید ماهی سردابی و گرمابی این شهرستان در همسنجی با سال قبل 13 درصد به دلیل توسعه آبزی پروری افزایش یافته است.
مدیرجهاد کشاورزی محلات افزود: ماهی گرمابی تولید شده درمحلات از گونه کپور و آمور است که در وزن های یک تا یک و نیم کیلوگرم تولید شده است.
محمودی افزود: پیش بینی می شود که تولید آبزیان سردابی و گرمابی محلات تا پایان امسال به بیش از 100 تن می رسد.
وی ادامه داد: ماهی های تولیدی در مزراع پرورش محلات، با استفاده از حودروهای مجهز به دستگاه های برودتی به استان های مرکزی، قم، تهران و اصفهان ارسال می شود.
مدیر جهاد کشاورزی محلات افزود: سرانه مصرف ماهی در این شهرستان 9 کیلو گرم است و نیمی از تولید به خارج از شهرستان ارسال می شود.
وی به ترویج فرهنگ مصرف ماهی در بین خانواده ها اشاره کرد و گفت: برگزاری جشنواره‌های طبخ آبزیان، برگزاری چهار کارگاه‌های آموزشی و بازدید آبزی پرورها از مزارع پرورش ماهی موفق با هدف توسعه آبزی پروری از برنامه های اجرایی امسال است.
شهرستان محلات از توابع استان مرکزی دارای 55 هزار نفر جمعیت است و قطب تولید ماهیان زینتی و گل و گیاه زینتی کشور محسوب می شود.
7277/3075

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال